Rzeszów ma jedyną na świecie inteligentną wiatę przystankową. Pojedzie na targi do Warszawy

2021-10-16 9:21
Rzeszów ma jedyną na świecie inteligentną wiatę przystankową. Pojedzie na targi do Warszawy
Autor: Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa Rzeszów ma jedyną na świecie inteligentną wiatę przystankową. Pojedzie na targi do Warszawy

Nowoczesna wiata z Rzeszowa będzie gwiazdą stoiska ML SYSTEM. „Lisa-Kuli 01” pojedzie na targi Smart City Expo, które odbędą się w dniach 21-22 października 2021 r. w Warszawie.

W Rzeszowie mamy jedyną na świecie inteligentną wiatę przystankową. Jest wyposażona m.in. w funkcję ogrzewania przestrzeni wewnętrznej wiaty oraz ławką z funkcją grzania, bezprzewodowe ładowanie urządzeń mobilnych, dostęp do sieci WIFI, a przestrzeń na defibrylator jest zintegrowana z przystankiem i znajduje się w szufladzie pod ławką.

- Jesteśmy dumni, że właśnie w Rzeszowie przy jednej z głównych ulic w centrum miasta stoi jedyna na świecie tak nowoczesna fotowoltaiczna wiata przystankowa. Z uwagi na to, że na jednej z szyb znajduje się duży herb Rzeszowa oraz logo ZTM Rzeszów, a przystanek na wielu osobach robi ogromne wrażenie, dzięki obecności na targach chcemy pokazać go szerokiej publiczności – mówi Konrad Fijołek, Prezydent Miasta Rzeszowa.

Przystanek został zdemontowany, jednak wróci do Rzeszowa po ok. 10 dniach, gdy targi się zakończą. W tym czasie pasażerowie będą korzystać z zastępczej wiaty.

Zobacz też:

Wałcz. Dwuletni chłopiec stał na parapecie na trzecim piętrze!
Sonda
Podoba ci się nowoczesna, rzeszowska wiata?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE