Rzeszów: MASOWE SZCZEPIENIA przeciw COVID-19. Nowy punkt w hali Podpromie

Koronawirus, zdjęcie poglądowe
Autor: SHUTTERSTOCK Koronawirus

Władze Rzeszowa uruchomią wspólnie z Centrum Medycznym Medyk punkt szczepień masowych w hali Podpromie. Otwarcie punktu zaplanowano w najbliższych dniach. Podobne miejsca powstają w największych miastach, a później w poszczególnych powiatach. Infrastruktura ma być gotowa na napływ do Polski większej liczby szczepionek przeciwko koronawirusowi. Co wiemy o masowych szczepieniach przeciw COVID-19 w hali Podpromie w Rzeszowie?

Masowe szczepienia przeciw COVID-19 już wkrótce mają stać się faktem. Punkty szczepień masowych powstają (i będą powstawać) w kolejnych miastach i powiatach. W Rzeszowie w hali Podpromie. To miejsce, wraz z zapleczem parkingowym, to dobra lokalizacja – przekonuje pełniący funkcję prezydenta Rzeszowa, Marek Bajdak.

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, szczepienia będą prowadzone nie w głównej hali, gdzie rozgrywane są mecze, ale w bocznej sali treningowej. Na początek planowane jest uruchomienie ośmiu boksów do szczepień.

Zobacz też: Przemyśl: Radny Tomasz S. aresztowany. To on zlecił pobicie?! SKATOWALI ofiarę KIJEM

Dyrektor ds. rozwoju CM Medyk, Tomasz Brud, powiedział, że placówka chce szczepić w tym punkcie ok. 2 tys. osób dziennie. – Gdy zostaną uwolnione szczepienia, czyli wszyscy, bez względu na wiek, będą mogli się rejestrować, planujemy zwiększyć liczbę boksów do 16 i zwiększyć liczbę szczepionych osób – zadeklarował.

Dodatkowo planowane jest uruchomienie szczepień w systemie drive-thru. Medyk chce uruchomić w tym systemie cztery punkty – informuje PAP. Punkt szczepień masowych w hali Podpromie jest organizowany wspólnie przez samorząd i CM Medyk. W ramach wspólnie tworzonego punktu miasto udostępni pomieszczenia w hali i miejsce na parkingu, a także potrzebne do obsługi punktu np. krzesła, stoły i tzw. media. Z kolei Medyk zapewni sprzęt medyczny, boksy i kadrę medyczną. Punkt szczepień będzie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W otwarcie punktu zaangażowali się także żołnierze z 21 Brygady Strzelców Podhalańskich i 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Wojsko ma pomóc uruchomić punkt drive-thru, a także ma pomagać w obsłudze mieszkańców.

W Białymstoku zapłonęły 363 znicze – tylu mieszkańców miasta zmarło na COVID-19 od początku pandemii
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE