RZESZÓW: Przerwa w dostawie WODY na Zalesiu. Ile potrwają problemy? [AKTUALIZACJA]

2019-10-14 21:13 Bartosz Leja
Z kranów na Zalesiu przestała lecieć woda
Autor: MikesPhotos / Pixabay.com Z kranów na Zalesiu przestała lecieć woda

Na Zalesiu w Rzeszowie doszło do niespodziewanej przerwy w dostawie wody. Jak poinformował nas przedstawiciel pogotowia wodno-kanalizacyjnego, na miejscu awarii trwają już próby jej naprawy.

22:00 [AKTUALIZACJA]

W poniedziałkowy wieczór w kranach mieszkańców rzeszowskiego Zalesia zabrakło wody. Na miejsce, w którym doszło do awarii, czyli na ulicę Sikorskiego, udali się już specjaliści.

- Mamy awarię na hydroforni na ulicy Sikorskiego. Strzeliła nam rura zasilająca. Będziemy próbować usuwać awarię i to jakoś przepinać, żeby chociaż część mieszkańców miała wodę. Do późnych godzin tej wody może nie być, nawet jeszcze pięć, sześć godzin - powiedział nam o godzinie 22.00 pracownik pogotowia wodno-kanalizacyjnego.

21:13 (o tym pisaliśmy wcześniej)

Jak powiedział nam wcześniej, specjaliści dopiero na miejscu będą mogli ocenić, czy jest to związane wyłącznie ze spadkiem ciśnienia w sieci wodociągowej, choćby w związku z awarią pompy, czy przyczyna może być poważniejsza. Na razie mieszkańcy Zalesia muszą się uzbroić w cierpliwość.

- Coś dzieje się na hydroforni na Sikorskiego, bo nagle nam ciśnienie spadło. Na miejsce pojechali elektrycy. Dopiero ustalą co się stało, czy wystarczy włączyć pompy, czy przyczyna jest mechaniczna - tłumaczył pracownik pogotowia.