Rzeszów. ZGWAŁCIŁ 22-latkę. Zapytał o drogę, ZWABIŁ ją do auta i wywiózł

2020-07-31 7:50 AP
Rzeszów. ZGWAŁCIŁ 22-latkę. Zapytał o drogę, ZWABIŁ ją do auta i wywiózł
Autor: SplitShire/Pixabay.com zdjęcie ilustracyjne

35-letni Artur R., mieszkaniec pow. kolbuszowskiego został tymczasowo aresztowany w związku z podejrzeniem, że zgwałcił 22-letnią rzeszowiankę. Pytając o drogę „zwabił” dziewczynę do samochodu, wywiózł do jednej z podrzeszowskich miejscowości gdzie, stosując przemoc fizyczną - zgwałcił.

Według ustaleń rzeszowskiej prokuratury do zdarzenia doszło w godzinach wieczornych na terenie Rzeszowa, kiedy to zatrzymany 35-letni Artur R. pytając o drogę „zwabił” 22-latkę do swojego samochodu. Uniemożliwił jej wyjście z auta i wywiózł  do jednej z podrzeszowskich miejscowości gdzie, stosując przemoc fizyczną, zgwałcił młodą kobietę.

Kiedy Artur R. odwiózł 22-latkę z powrotem do Rzeszowa,  o powyższym zdarzeniu poinformowała organy ścigania.

Zobacz też: Transport pacjenta z koronawirusem z Przemyśla. Ratownicy: Nie lekceważmy pandemii! [GALERIA]

- W wyniku podjętych czynności w dniu 19 lipca 2020 r. Artur R. został zatrzymany a następnie ogłoszono mu zarzuty gwałtu i bezprawnego pozbawienia wolności. Przesłuchany w charakterze podejrzanego Artur R. przyznał się do zarzucanego czynu i złożył obszerne wyjaśnienia. - informuje Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie.

20 lipca 2020 r. Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec Artura R. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Groza w Nowym Dworze Mazowieckim. Córka strażnika pobiła koleżankę.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.