Transport pacjenta z koronawirusem z Przemyśla. Ratownicy: Nie lekceważmy pandemii! [GALERIA]

2020-07-30 17:25 Beata Olejarka
Pandemia koronawirusa wciąż groźna! Ostrzega WSPR w Przemyślu [ZDJĘCIA]
Autor: Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu

Ratownicy medyczni z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu apelują, by nie lekceważyć pandemii koronawirusa. Ona wciąż jest z nami i w dodatku przybiera na sile. Niektórzy przechodzą zakażanie bardzo ciężko. Każdy oddech boli, a bez specjalistycznego sprzętu życie wielu może zakończyć się przedwcześnie i w męczarniach. - Nie lekceważmy koronawirusa i uważajmy na siebie- apelują medycy.

- Słoneczko pięknie przygrzewa…Lato i wakacje są w pełni...Panuje wręcz beztroska atmosfera ...Ale niestety pandemia wirusa SARS - CoV- 2 nadal trwa .W dniu dzisiejszym (30/07/2020 przyp. autora) realizowaliśmy pilny transport medyczny  z Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej Szpitala Wojewódzkiego w Przemyślu do Oddziału Chorób Zakaźnych Centrum Medycznego w Łańcucie. Pacjent zarażony wirusem SARS -CoV-2 wymagał podczas transportu nadzoru medycznego ,wentylacji mechanicznej respiratorem, podawania leków i płynów infuzyjnych. Pamiętajcie! Pandemia trwa ! Zachowujmy podstawowe zasady bezpieczeństwa! Dezynfekujemy dłonie. Zachowujemy dystans społeczny, zakrywajmy usta i nos przebywając w pociągach , autobusach , sklepach , budynkach użyteczności publicznej. #RazemWygramy #NieKłammedyka #ZachowajDystans #DezynfekujDłonie- apelowali medycy.

To jak odbierzemy ich apele zależy tylko od nas. Czasem minimum ostrożności może uratować nam życie. Nie dajmy się wirusowi o dbajmy o siebie i innych.

Masz podobny temat?

Napisz od autora tekstu:

podkarpacie@se.pl

Ratownik ostrzega: wystrzegaj się tego w czasie wypoczynku nad wodą

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.