Ogniska koronawirusa na Podkarpaciu. Jak wygląda sytuacja? Dane sanepidu z 30.07

2020-07-30 14:46 AP
Ogniska koronawirusa na Podkarpaciu. Jak wygląda sytuacja?  Dane sanepidu z 30.07
Autor: jewhisperer / Pixavay.com Ogniska koronawirusa na Podkarpaciu. Jak wygląda sytuacja? Dane sanepidu z 30.07

Sanepid przekazał dziś najnowsze dane w związku z ogniskami koronawirusa w województwie podkarpackim - m.in. o koronawirusie w Urzędzie Gminy w Dubiecku oraz szpitalu Pro - Familia w Rzeszowie. Jak wygląda sytuacja? Zobaczcie.

Ogniska koronawirusa w woj. podkarpackim - pow. jarosławski

518 są to osoby powiązane z ogniskami w Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu, ogniskiem w Specjalistycznym Psychiatrycznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Jarosławiu, ogniskiem rodzinnym w jednej z miejscowości powiatu oraz z ogniskiem w Zakładach Mięsnych w Jarosławiu liczba obejmuje również osoby spoza powiatu jarosławskiego, ale powiązane z tymi ogniskami) .

W Zakładach Mięsnych w Jarosławiu wynik dodatni potwierdzono u 300 osób, w tym u 205 pracowników oraz 95 osób z kontaktu. W zorganizowanym punkcie „walk thru” przebadano łącznie 960 pracowników – wykryto 117 zakażeń. Ponadto w dniu 22 lipca br, badaniami przesiewowymi objęto 300 pracowników Zakładu Monedelez w Jarosławiu, odnotowano 15 wyników pozytywnych . Od dnia 24 lipca nie odnotowano w zakładzie wyników dodatnich.

W ogniskach w powiecie jarosławskim wyzdrowiało 278 osób , odnotowano 16 zgonów, a 363 osoby objęto kwarantanną. Dochodzenie epidemiologiczne są w toku.

Ogniska koronawirusa w woj. podkarpackim - pow. przemyski

W dniu 27 lipca br. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Przemyślu uzyskał informację o dodatnim wyniku u jednej z opiekunek w przemyskim przedszkolu. Placówka wdrożyła wszystkie obowiązujące wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia oraz MEN. W wyniku przeprowadzonego dochodzenia ustalono w wszystkie osoby z kontaktu , które zostały objęte kwarantanną i wytypowane do badań.

 W Urzędzie Gminy w Dubiecku potwierdzono 8 wyników dodatnich w tym u 4 pracowników oraz 4 osób z kontaktu (z pracownikami urzędu). W ramach prowadzonych działań badaniami objęto 66 osób ( w tym 27 pracowników i 29 osób z kontaktu). Kwarantanną objęto 56 osób.

Dochodzenia epidemiologiczne są w toku.

Ognisko powiązane z zachorowaniami na kolonii w Rabce Zdroju

Ognisko powiązane jest z zachorowaniami na kolonii w Rabce Zdroju. Na dzień 18 lipca u 14 osób potwierdzono wynik dodatni w tym 5 opiekunów, 5 uczestników kolonii i 4 osób z kontaktu (zachorowania dotyczą mieszkańców powiatów: tarnobrzeskiego, kolbuszowskiego, niżańskiego i miasta Tarnobrzeg)

Nie odnotowano wyników dodatnich od dnia 25 lipca.

Szpital Pro - Familia w Rzeszowie

Sanepid przekazał dziś informację o sytuacji w szpitalu Pro-Familia. U położnej, która pracuje w szpitalu wykryto koronawirusa. Pacjentki oraz pracownicy, z którymi kobieta miała do czynienia zostali skierowani na kwarantannę, wczoraj (29 lipca) u dwóch pacjentek, które już zostały wypisane ze szpitala badania potwierdziły zakażenie COVID-19. Więcej: Koronawirus w szpitalu Pro-Familia w Rzeszowie. Zakażona położna i 2 wypisane pacjentki

Znikają kolejne obostrzenia związane z koronawirusem

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.