Rzeszowska strefa parkowania będzie droższa i większa!

2019-10-09 11:15 wk
Rzeszowska strefa parkowania będzie droższa i większa!
Autor: Weronika Kasza Rzeszowska strefa parkowania będzie droższa i większa!

W związku z tym, że obecna strefa nie spełnia już pierwotnych założeń, magistrat chce podnieść cenę za zaparkowanie samochodu. To ma zwiększyć rotację pojazdów, zwłaszcza w obrębie centrum miasta. Strefa ma też poszerzyć swój zasięg, bo ci, którzy nie chcą płacić za postój, parkują a osiedlowych uliczkach.

Zdaniem magistratu, cena bieżąca za zostawienie samochodu w obrębie centrum jest za niska. Tym samym nie zachęca to kierowców do przesiadania się na komunikację miejską ani nie zniechęca do parkowania auta nawet na kilka godzin.

Według obecnych stawek, w pierwszej podstrefie, tzw. niebieskiej, za godzinę trzeba zapłacić 2 zł, za drugą godzinę to już kwota 2,40 zł, za trzecią 2,80 zł, a za czwartą i kolejne – 2 zł. W podstrefie drugiej, pomarańczowej, cena za godzinę wynosi 1,50 zł. Dlatego też, śladem innych miast, ratusz od stycznia 2020 roku chce stawki podnieść.

O planowanej podwyżce mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta miasta Rzeszowa

Strefa parkowania, oprócz tego, że będzie droższa, będzie też większa. Wiąże się to z prośbami mieszkańców dwóch osiedli – Grota Roweckiego i Tysiąclecia, by także ulice w ich obrębie objąć płatną strefą.

Jeszcze w tym tygodniu ratusz chce rozpocząć konsultacje z tymi osiedlami i doprecyzować, które rejony do strefy włączyć. Jednak jak mówi Maciej Chłodnicki, jeśli chodzi o konkretne ulice - to w planie jest już na pewno poszerzenie o ulicę Kochanowskiego, część ulicy Hetmańskiej, Lenartowicza czy Bulwarowej.

Powiększenie będzie wymagało jednak czasu. Ratusz zakłada, że strefa może być gotowa do wakacji przyszłego roku.