Słynny leśnik nagrał w Bieszczadach zabawę małych niedźwiadków. To najsłodsze, co zobaczycie

i

Autor: Nadleśnictwo Baligród Lasy Państwowe /pixabay.com Słynny leśnik nagrał w Bieszczadach zabawę małych niedźwiadków. To najsłodsze, co zobaczycie

Niezwykłe

Słynny leśnik nagrał w Bieszczadach zabawę małych niedźwiadków. To najsłodsze, co zobaczycie

2023-05-11 9:21

To zdecydowanie najsłodsze, co dziś zobaczycie. Słynny leśnik Kazimierz Nóżka nagrał zabawę małych niedźwiadków w Bieszczadach. To nagranie sprawi, że na waszych ustach pojawi się uśmiech. Internauci są zachwyceni: "No cukier w cukrze" - piszą.

Kazimierz Nóżka, to leśniczy Nadleśnictwa Baligród, który aktywnie promuje Bieszczady. Fauna i flora nie mają przed nim tajemnic! Słynny leśnik nagrał niezwykłą zabawę małych niedźwiadków.

Na nagraniu widać dwa "misie", które spędzają czas na zabawie. Harce małych niedźwiadków wywołują uśmiech na twarzy! Internauci są zachwyceni. Nagranie stało się hitem: "No cukier w cukrze. Panie Kazimierzu udało się zobaczyć i nagrać? Pięknie" ; "Dziecięce lata, radosna zabawa, śliczne puszyste misiaczki niech cieszą sie beztroskim życiem pod opieką mamy, bo przyjdą inne dni pochmurne i deszczowe - gdy będą poważnymi niedźwiedziami…" ; "Piękny filmik i urocze maluszki" ; "Kochane dzieciaki, rozrabiaki. Misie mają dużo werwy do zabawy. Przy okazji mają trening. Nabierają sił. Milusie", "Dwa małe niedźwiadki urocze pełne dziecięcej energii bawią się wesoło, mama na pewno czuwa w pobliżu".

Co zrobić w przypadku spotkania z niedźwiedziem?

Co zrobić w przypadku spotkania niedźwiedzia? Jak podaje Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Rzeszowie - przede wszystkim nie należy panikować i nie zbliżać się do niedźwiedzia! Nie należy krzyczeć, a jeśli niedźwiedź nie jest świadomy naszej obecności, należy wycofać się cicho i powoli.

- Jeśli spotkasz młodego ciekawskiego niedźwiedzia, pamiętaj, że jego matka prawdopodobne jest w pobliżu. Zawróć i opuść miejsce drogą, którą przyszedłeś. Podczas bliskiego spotkania nie patrz drapieżnikowi w oczy (dla zwierząt to sygnał agresji). Jeśli niedźwiedź się zbliża, pozostań na swoim miejscu i odzywaj się spokojnym głosem. Jeśli się zatrzyma - zwiększ dystans wycofując się powoli. Postaraj się zejść mu z drogi. Być może tylko tego oczekuje - informuje RDOŚ.

Jeśli niedźwiedź jest rozdrażniony, może zaatakować, należy jak najszybciej zasygnalizować mu swoje pokojowe intencje.

 - Mów głośno, nie rób żadnych gwałtownych gestów. Opuść miejsce spokojnie, nigdy nie biegnij! Szarżujący niedźwiedź często chce tylko przestraszyć intruza, wycofa się zanim dojdzie do bezpośredniego kontaktu. Fizyczne ataki są rzadkością. Gdy widzisz, że dojdzie do bezpośredniego ataku, postaraj się odwrócić uwagę niedźwiedzia, kładąc przed sobą jakiś przedmiot (plecak, kurtkę, coś znacznego) - podaje RDOŚ.

Jeśli już wszystko zawiedzie, połóż się na brzuchu, lekko rozchyl nogi, palce spleć za głową. ta pozycja sprawi, że osłonisz głowę i kark. 

Sonda
Czy widziałeś kiedyś na własne oczy niedźwiedzia, ale nie w zoo ani w internecie?