Sokolniki. Pijana 25-latka za kierownicą. Policjant zatrzymał ją dwa razy tego samego dnia

2021-11-25 13:24
Sokolniki. Pijana 25-latka za kierownicą. Policjant zatrzymał ją dwa razy tego samego dnia
Autor: materiały policji Sokolniki. Pijana 25-latka za kierownicą. Policjant zatrzymał ją dwa razy tego samego dnia

25-latka została zatrzymana przez policję na drodze w Sokolnikach, badanie alkomatem wskazało blisko 2,5 promila alkoholu. Młoda kobieta nic sobie jednak z tego nie zrobiła. Tego samego dnia znowu prowadziła auto!

W niedzielę na drodze w Sokolnikach posterunkowy Wojciech Bilski zatrzymał około godz. 11.00, 25-letnią kobietę, kierującą osobowym citroenem. Sposób poruszania się pojazdu wskazywał, że kierująca może być nietrzeźwa. Badanie alkomatem potwierdziło przypuszczenia policjanta - kobieta miała blisko 2,5 promila alkoholu. Ale to nie wszystko! Podczas kontroli okazało się, że 25-latka ma aktualny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, wydany przez sąd na okres 4 lat.

- Po wykonanych czynnościach kobieta została zwolniona do domu - podaje policja.

To wcale nie koniec tej historii. Jak się okazało, 25-latka postanowiła wybrać się na kolejną przejażdżkę.

- Przed godz. 16, policjant wracając po służbie, prywatnym samochodem do miejsca zamieszkania, znowu zauważył 25-latkę za kierownicą citroena, którą przed południem zatrzymał do kontroli drogowej. Kobieta jechała w kierunku marketu spożywczego. W aucie przewoziła dwóch mężczyzn. Po chwili zatrzymała samochód na parkingu i szła do sklepu na zakupy - relacjonuje KMP Tarnobrzeg.

Zobacz też: Pędził przez Rzeszów 142 km/h. Policyjny pościg za kierowcą bmw

Policjant postanowił interweniować i uniemożliwił kobiecie kierowanie pojazdem, a o zdarzeniu powiadomił dyżurnego jednostki. Jak informuje policja, na miejsce przyjechał policyjny patrol. Od kobiety czuć było alkohol, mówiła niewyraźnie i miała problemy z utrzymaniem równowagi.

- Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, ponownie skontrolowali trzeźwości 25-latki. Badanie urządzeniem wykazało 2,34 promila alkoholu w jej organizmie. Kobieta oświadczyła policjantom, że była świadoma popełnionych przestępstw. Na miejsce wezwano pomoc drogową, która zabezpieczyła samochód -podaje policja.

Wczoraj (środa, 24 listopada) kobieta usłyszała zarzuty. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i naruszenie sądowego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi będzie odpowiadać przed sądem.

- Nietrzeźwi kierowcy stanowią na drodze duże zagrożenie. Dlatego jeśli mamy podejrzenie, że jakiś kierowca może być pod wpływem alkoholu, zareagujmy. Poinformujmy o swoich przypuszczeniach policjantów i jeżeli jest taka możliwość nie dopuśćmy kierującego do dalszej jazdy - apeluje podkarpacka policja.

Polecamy: Rzeszów. Atak na Placu Wolności i w autobusie. 18-latek zatrzymany

Super Raport 25.11 (Goście: Bartosz Arłukowicz - PO oraz dr hab. Tomasz Słomka - politolog, UW) Sedno Sprawy: Krzysztof Bosak
Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE