Spacer po bulwarach, spotkanie na Lisiej Górze. Rzeszowianie ukarani mandatami

2020-04-09 8:27 AP/KWP
Spacer po bulwarach, spotkanie na Lisiej Górze. Rzeszowianie ukarani mandatami
Autor: KWP

Policjanci w Rzeszowie kontrolują parki, bulwary i okolice sklepów. Sprawdzają też przestrzeganie obowiązku kwarantanny. Policjantów w ich działaniach wspierają żołnierze Żandarmerii Wojskowej i Strażnicy Miejscy. Niestety, wciąż dochodzi do sytuacji, kiedy zatrzymywane są osoby nieprzestrzegające zakazów i ograniczeń w związku ze stanem epidemii.

Policyjne patrole zwracają szczególną uwagę na gromadzenie i przemieszczanie się osób wbrew obowiązującym zakazom. Za co mieszkańcy Rzeszowa dostają mandaty? Dwójka mieszkańców Rzeszowa została ukarana mandatami, ponieważ wbrew zakazowi, spacerowała na bulwarach nad Wisłokiem.

W południe policjanci z komisariatu w Śródmieściu, legitymowali osoby, które zgromadziły się przy ul. Bohaterów. Zostały one pouczone i zastosowały się do zakazu gromadzenia się. W tej grupie, znajdował się jednak 39-latek, który mimo obecności policjantów, pił piwo. Mężczyzna został ukarany mandatem za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym.

Czytaj też: Koronawirus: Czy za jeżdżenie na rolkach grozi mandat?

Z kolei dla 19-latka i jego 18-letniej znajomej, spotkanie w pobliżu Lisiej Góry zakończyło się 500 złotowym mandatem.

Policjanci sprawdzają także okolice sklepów. Nowe zasady obowiązujące podczas robienia zakupów, przekazywane są za pomocą komunikatów głosowych. W ocenie policjantów osoby oczekujące na wejście do sklepów, stosują się do ograniczeń, a co ważne zachowują bezpieczne odległości pomiędzy sobą. Więcej: Zakupy przedświąteczne w Rzeszowie. Policjanci będą sprawdzać, czy zakazy są przestrzegane

Super Raport 8 IV (goście: Janusz Korwin-Mikke, Kamil Bortniczuk)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.