STRAJK KOBIET na Podkarpaciu. Dziś kolejne demonstracje. Gdzie odbędą się protesty? [LISTA]

2020-10-27 14:01 mta
Strajk Kobiet
Autor: Marcin Wziontek/SUPER EXPRESS Strajk Kobiet

Strajk kobiet na Podkarpaciu przybiera na sile, bo kolejne miasta dołączają ze swoimi oddolnymi akcjami i inicjatywami. Codziennie pojawiają się następne. Także dziś, we wtorek, 27 października, kolejne demonstracje na Podkarpaciu. Gdzie odbędą się protesty? Tarnobrzeg, Mielec, Rzeszów, Przemyśl. Zobaczcie nagrania ze strajków kobiet w miastach regionu.

Strajk kobiet na Podkarpaciu. Manifestacje odbywały się już m.in. w Rzeszowie, Jaśle, Krośnie, Przemyślu, Ustrzykach Dolnych i innych miejscowościach. Mają podobny charakter jak protesty kobiet po decyzji Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji w całej Polsce – było zapalanie zniczy, spacery, blokowanie przejść dla pieszych i spowalnianie ruch samochodowego.

Protest Kobiet w Rzeszowie

Dziś kolejne demonstracje strajku kobiet na Podkarpaciu. Gdzie odbędą się protesty? [LISTA]

We wtorek w Tarnobrzegu (Moniuszki 5) o godz. 18.00 „Spacer dla Wolności”. – Spotykamy się na placu Surowieckiego przy Urzędzie Miasta i ruszamy pod siedzibę PiS, dalej sąd, policja, starostwo – zapowiadają w sieci organizatorzy.

Mielec (ul. Obrońców Pokoju 6) – tu wtorkowy strajk kobiet rozpocznie się też o godz. 18.00. – Zapraszamy we wtorek (27.10) na wspólny spacer po Mielcu. Na Podkarpaciu protestuje już 14 miast. Pokażmy naszą siłę! – zachęcają organizatorzy.

O godz. 18.00 ma się też odbyć „Spontaniczny spacer” w Strzyżowie. Protest pod hasłem „To Jest Wojna” także w Przemyślu (przy ul. Piłsudskiego), także o 18.00.

Początkowo kolejna demonstracja w Rzeszowie miała się odbyć w środę, ale w sieci pojawiło się kolejne zaproszenie pod Pomnik Czynu Rewolucyjnego w stolicy Podkarpacia. – Znowu spotykamy się na ulicach Rzeszowa – piszą inicjatorzy akcji, zapraszając na godz. 17.00.

Strajk Kobiet w Przemyślu

Jutro, w środę, 28 października, strajk kobiet na Podkarpaciu ma objąć m.in.: Rzeszów, Stalową Wolę, Sanok, Łańcut, Lesko czy Ropczyce.