Struś złamał nogę

Życie strusia Tadzia było zagrożone. Przeszedł operację [WIDEO, GALERIA]

2022-09-12 8:52

Tadzio to strusie dziecko, które do Fundacji Ada trafiło, gdy miało zaledwie 14 dni. Przyczyną było bardzo poważne złamanie nogi, które zagrażało życiu ptaka. Teraz z Tadziem jest już o wiele lepiej, jednak struś musiał przejść kolejną operację. Jakie są rokowania?

Struś Tadzio mieszka w Fundacji Ada zaledwie kilka tygodni, a już przeszedł  dwie poważne operacje.  Jest ciągle leczony i rehabilitowany, by mógł normalnie chodzić. Gdy trafił do lecznicy w Przemyślu, jego noga wisiała tylko na skórze, teraz się zrasta. Chociaż Tadzio ma ogromną wolę walki i chęć życia, to ciągle większość czasu spędza w sali dla chorych zwierząt, by noga dobrze się zrosła. Przez weterynarzy i pracowników Fundacji Ada Tadzio jest stawiany jako wzór pacjenta. Sam zjada przygotowane dla niego tabletki oraz słucha uważnie swoich opiekunów.  

II operacja strusia Tadzia

Ostatnio Tadzio przeszedł drugą operację, która miała "wyprostować" mu kości nogi, które się wykrzywiły. Struś bardzo szybko rośnie i niedługo będzie potężnym ptakiem o wielkiej masie. Musi mieć sprawne nogi, by się poruszać i unieść cały ciężar ciała. Weterynarze wykonali drugą operację ptaka, by pomóc jego nodze. Przygotowują też dla niego implanty, dzięki którym Tadzio będzie sprawniejszy.  

Sonda
Czy miałeś kiedyś nieprzyjemne zdarzenie związane ze zwierzętami?