Taranował szlabany na przejściu granicznym w Budomierzu! Kierowca był pijany

i

Autor: BIOSG Taranował szlabany na przejściu granicznym w Budomierzu! Kierowca był pijany

Taranował szlabany na przejściu granicznym w Budomierzu! Kierowca był pijany

2022-06-27 18:51

Na przejściu granicznym w Budomierzu (Podkarpackie) pijany kierowca taranował szlabany i ominął strefę kontroli! Jak się okazało, był pijany - miał prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Funkcjonariusze Straży Granicznej ujęli pijanego mężczyznę. Na szczęście, nikomu nic się nie stało.

Do tego niecodziennego zdarzenia doszło w nocy 24/25 czerwca na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Budomierzu. Samochód, który podjechał na wjazd do Polski staranował szlaban!

- Do szlabanów znajdujących się tuż przed kontrolą graniczną na wyjazd z Polski podjechał ford na portugalskich numerach rejestracyjnych. Nagle kierujący pojazdem obywatel Ukrainy ruszył i taranując szlaban ominął strefę kontroli, nielegalnie przekraczając granicę- podaje rzecznik Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ppor. Piotr Zakielarz.

Zobacz też: Drohobyczka. Rolnik walczy z Kołem Łowieckim o ogromne pieniądze [WIDEO, GALERIA]

Funkcjonariusze SG uniemożliwili mężczyźnie dalszą jazdę. Kierowca z impetem wjechał w kolczatkę zabezpieczającą wyjazd.

- Jak się okazało miał prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Cudzoziemiec usłyszał zarzuty siłowego przekroczenia granicy i jazdy pod wpływem alkoholu. Straż Graniczna wydała mu zobowiązanie do powrotu wraz z 5-letnim zakazem wjazdu do strefy Schengen. Po zakończeniu czynności został skierowany na Ukrainę - przekazuje rzecznik BIOSG.

Na szczęście, nie ucierpiała żadna osoba. Przejście graniczne Budomierz-Hruszew to jedno z dwóch na Podkarpaciu, gdzie cała infrastruktura zlokalizowana jest polskiej stronie granicy, a polskie i ukraińskie służby dokonują kontroli w jednym miejscu. Jak zaznacza BiOSG,  system zabezpieczenia przejścia granicznego jest przygotowany na ewentualne próby siłowego przekroczenia. 

Zobacz również: Leżajsk: Utonięcie młodego mężczyzny. 24-latek zginął na „Florydzie”

Nielegalna bimbrownia warta majątek
Sonda
Czy jesteś za surowszym karaniem pijanych kierowców?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE