Terytorialsi na Podkarpaciu REKRUTUJĄ. Jak można wstąpić do WOT? Znamy szczegóły

2021-01-22 14:45 PAP mta
Terytorialsi na Podkarpaciu REKRUTUJĄ. Jak można wstąpić do WOT? Znamy szczegóły
Autor: DWOT

Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej rośnie w siłę! W tym roku ma się odbyć pięć tur rekrutacji. Jak można wstąpić do WOT? Znamy szczegóły! Zobacz, jak zaciągnąć się w szeregi terytorialsów na Podkarpaciu.

3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej rozpoczęła proces rekrutacji do swoich szeregów. W tym roku zaplanowaliśmy w sumie pięć terminów powołań do służby w naszych batalionach – zapowiada w rozmowie z PAP rzecznik prasowy podkarpackiej brygady, kpt. Witold Sura. Dodał, że dokumenty potrzebne do wstąpienia do brygady można składać już teraz.

Pierwsze szkolenie podstawowe rozpocznie się 30 stycznia i zakończy złożeniem przysięgi przez ochotników w połowie lutego.

Dla kandydatów przygotowaliśmy trzy możliwości złożenia dokumentów. Wniosek o powołanie do służby można złożyć bezpośrednio we właściwych terytorialnie Wojskowych Komendach Uzupełnień, poprzez platformę ePUAP, jak również poprzez naszych batalionowych rekruterów – tłumaczy kpt. Sura.

Ci ostatni mają za zadanie wyszukiwać kandydatów do służby wojskowej oraz wspierać ich w całym procesie naboru. – „Headhunterzy”, bo tak też nazywamy naszych rekruterów, udzielają informacji dotyczących powołania do odbycia terytorialnej służby wojskowej oraz zapoznają chętnych z trzyletnim cyklem szkolenia, począwszy od podstawowego poprzez etap szkolenia indywidualnego, specjalistycznego i zgrywającego – tłumaczy.

Zobacz też: Koronawirus na Podkarpaciu. NOWE DANE o COVID-19. W całym kraju 346 zgonów

Rekruterzy pomagają również wypełnić wymagane dokumenty oraz dostarczyć je do WKU.

Express Biedrzyckiej - Joanna Mucha: Nigdy nie wrócę do PO

Kpt. Sura przypomniał, że koncepcja powołania rekruterów w Wojskach Obrony Terytorialnej wzorowana jest częściowo na modelu stosowanym m.in. w Gwardii Narodowej Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii czy krajach skandynawskich. W podkarpackiej brygadzie pracuje w sumie pięciu rekruterów, działają oni od sierpnia ubiegłego roku.

Zobacz też: MORDERSTWO w Zdziechowicach Drugich. ZABILI kobietę i pocięli ZWŁOKI?! [WIDEO, ZDJĘCIA]

3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług” powstała w pierwszym etapie formowania Wojsk Obrony Terytorialnej. W skład brygady wchodzi pięć batalionów lekkiej piechoty rozmieszczonych w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Jarosławiu oraz Sanoku.

Źródło: PAP.