Terytorialsi złożyli przysięgę w Jarosławiu. 42 ochotników wypowiedziało słowa roty [Zdjęcia]

i

Autor: Paulina Lęcznar/ 3 PBOT

Terytorialsi złożyli przysięgę w Jarosławiu. 42 ochotników wypowiedziało słowa roty [Zdjęcia]

2021-12-06 7:27

W niedzielę odbyła się uroczysta przysięga wojskowa żołnierzy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Terytorialsi składali ślubowanie na jarosławskim Rynku. Słowa roty wypowiedziało 42 ochotników.

Tuż przed południem w niedzielę, 5 grudnia, 42 ochotników do 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej wypowiedziało słowa roty przysięgi. Ceremonia odbyła się na Rynku w Jarosławiu. Wśród przysięgających było 12 kobiet. Pododdziały Brygady zasilili między innymi pracownicy administracyjni, informatycy, medycy, prowadzący działalność gospodarczą, nauczyciele, studenci i uczniowie. Żołnierze przysięgali na Sztandar 3. PBOT. Przysięgę od bohaterów niedzielnej uroczystości odebrał płk Michał Małyska dowódca podkarpackich terytorialsów.

Zobacz też: Świąteczny bazarek charytatywny. Pomoc dla kotów z Fundacji Felineus

W nadesłanym liście Minister Obrony Narodowej Pan Mariusz Błaszczak napisał:

„składając dziś przysięgę wojskową rozpoczynacie zaszczytną służbę Ojczyźnie w Wojsku Polskim. To ważne i odpowiedzialne zadanie, wymagające wytrwałości, hartu ducha oraz gotowości do poświęceń. Jesteście żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej – formacji wojskowej, która w praktyce, w działaniu potwierdza swoją wartość. Terytorialsi wspierają dziś Straż Graniczną, Policję oraz wojska operacyjne w obronie naszej wschodniej granicy. Służą pomocą społeczności z terenów przygranicznych. Dbają o bezpieczeństwo Polski. Skutecznie i z poświęceniem realizują zadania, do których zostali powołani. Gratuluję decyzji o wstąpieniu w szeregi 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Wierzę, że w ten sposób wymiernie przyczynicie się do wzmocnienia bezpieczeństwa Waszego regionu i całego kraju”

Dalsza część artykułu poniżej galerii zdjęć: Terytorialsi złożyli przysięgę w Jarosławiu [Zdjęcia]

Z kolei płk Michał Małyska, dowódca 3. Podkarpackiej Brygady OT powiedział do uczestników przysięgi: – … to dzięki słowom przysięgi, które za chwilę wypowiecie, staniecie się tymi, którzy nie bacząc na okoliczności stają pomiędzy Narodem a zagrożeniem. To od dziś będziecie pełnoprawnymi żołnierzami Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej, na których spoczywać będzie odpowiedzialność za  bezpieczeństwo i obronę własnego Kraju. 

Polecamy: Bajkowa zima w Bieszczadach zapiera dech w piersiach. Internauci nie kryją zachwytu [ZDJĘCIA]

3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług” powstała w pierwszym etapie formowania Wojsk Obrony Terytorialnej. W skład Brygady wchodzi sześć batalionów lekkiej piechoty rozmieszczonych w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Jarosławiu, Sanoku i Przemyślu. Najbliższe wcielenie odbędzie się 18 grudnia i prowadzone będzie w formie weekendowej.

Świąteczne Miasteczko w Rzeszowie oficjalnie otwarte!
Sonda
Chciałbyś/chciałabyś wstąpić do Wojsk Obrony Terytorialnej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE