Totalnie pijany 70-latek przyjechał samochodem na policję. Powód jest szokujący

i

Autor: podkarpacka policja Totalnie pijany 70-latek przyjechał samochodem na policję. Powód jest szokujący

Przyjechał pijany na komisariat

Totalnie pijany 70-latek przyjechał samochodem na policję. Powód jest szokujący

2022-12-01 14:07

70-latek przyjechał swoim samochodem na przesłuchanie w sprawie… kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Okazało się, że ma 2 promile alkoholu w organizmie! Został zatrzymany. Policjanci przesłuchali go, gdy wytrzeźwiał.

Jak informuje policja, 14 listopada 2022 na jednej z ulic Dobieszyna (powiat krośnieński) doszło do obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierującego.

- Świadek zdarzenia skutecznie uniemożliwił zamroczonemu alkoholem kierowcy kontynuowanie podróży, wyjmując kluczyki ze stacyjki jego samochodu. Policyjne badanie wykazało wówczas około 1,6 promila alkoholu w organizmie mężczyzny, czego efektem było zatrzymanie przez funkcjonariuszy jego prawa jazdy - przekazuje KMP Krosno.

Wezwany na przesłuchanie w tej sprawie 70-latek zjawił się do komisariatu w Jedliczu we wtorkowy poranek. Miał usłyszeć zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, którego dopuścił się w połowie listopada. Jednak zamiast na przesłuchanie, trafił do policyjnego aresztu. Dlaczego?

- Policjantka, która miała przesłuchać mężczyznę, zwróciła uwagę, że znajduje się on pod widocznym wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało około 2 promile alkoholu w jego organizmie, co wykluczyło możliwość przeprowadzenia czynności procesowych. Mężczyzna zdawał się jednak bagatelizować problem, gdyż na przesłuchanie przyjechał swoim volkswagenem - przekazuje policja.

70-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie i przesłuchany następnego popołudnia, gdyż dopiero wówczas wytrzeźwiał. Mężczyzna usłyszał dodatkowy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, a na poczet przyszłej kary zastosowano tymczasowe zajęcie jego samochodu.

Tak Jerzy S. pędził po ulicach miasta. Aktor wsiadł za kółko po pijaku! WIDEO
Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE