Tragedia na zalewie Podwolina w Nisku. Z wody wyciągnięto ciało 33-latka

i

Autor: PublicCo /Pixabay.com Tragedia na zalewie Podwolina w Nisku. Z wody wyciągnięto ciało 33-latka / zdjęcie ilustracyjne

Tragedia na zalewie Podwolina w Nisku. Z wody wyciągnięto ciało 33-latka

2022-06-28 13:41

33-latek w niedzielę (26 czerwca) zniknął pod wodą w zalewie Podwolina w Nisku (Podkarpackie). Dziś (wtorek, 28 czerwca) wyłowiono ciało mężczyzny. Strażacy apelują o ostrożność podczas spędzania czasu nad wodą.

Do dramatu doszło na zalewie Podwolina w Nisku (Podkarpackie). W niedzielę (26 czerwca) 22-letni mężczyzna zniknął pod wodą. Poszukiwania młodego mężczyzny zakończyły się tragicznie. Dziś (wtorek, 28 czerwca) wyłowiono jego ciało z wody.

- Strażacy odnaleźli ciało 33-letniego mężczyzny, który w ostatnią niedzielę zniknął pod wodą w zalewie Podwolina w Nisku. Poszukiwania były prowadzone od niedzieli, na miejscu pracowali m.in. strażacy, płetwonurkowie z Przemyśla, Tarnobrzega i Biłgoraju. Okoliczności, które doprowadziły do tragedii zostaną wyjaśnione - informuje bryg. Marcin Betleja rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

To kolejna już osoba, która utonęła na Podkarpaciu w ostatnim czasie. W poniedziałek pisaliśmy o utonięciu, do którego doszło w niedzielę w zbiorniku melioracyjnym na tzw. Florydzie. 24-letni mężczyzna wszedł do wody i chwilę później zniknął pod jej powierzchnią. Jego życia nie udało się uratować.

- Zapowiedzi meteorologiczne mówią o upałach i o słonecznych dniach, co będzie zachęcało do wypoczynku nad wodą. Apelujemy o ostrożność. Pamiętajmy, abyśmy korzystali tylko i wyłącznie ze strzeżonych przez ratowników akwenów. Do wody nie wchodźmy będąc pod wpływem alkoholu. Przed wejściem do wody schłodźmy nasze ciało tak, abyśmy nie doznali szoku termicznego. Pamiętajmy o naszych umiejętnościach pływackich -apeluje bryg. Marcin Betleja.

Zobacz też: Upały to nie wszystko! IMGW ostrzega przed burzami z gradem. Wichury do 70 km/h na Podkarpaciu

Express Biedrzyckiej - ppłk Krzysztof Przepiórka: Sytuacja Ukrainy się pogarsza
Sonda
Czy wchodziłeś/wchodziłaś do wody po alkoholu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE