Upały to nie wszystko! IMGW ostrzega przed burzami z gradem. Wichury do 70 km/h na Podkarpaciu [28.06.2022]

i

Autor: FelixMittermeier /pixabay.com Upały to nie wszystko! IMGW ostrzega przed burzami z gradem. Wichury do 70 km/h na Podkarpaciu [28.06.2022]

Upały to nie wszystko! IMGW ostrzega przed burzami z gradem. Wichury do 70 km/h na Podkarpaciu [28.06.2022]

2022-06-28 10:14

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał ostrzeżenia drugiego stopnia w trzystopniowej skali dla województwa Podkarpackiego. Oprócz alertu przed upałami, wydano też ostrzeżenie przed burzami z gradem. Szczegóły poniżej

IMGW wydał ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałami i burzami z gradem dla całego województwa podkarpackiego. To alerty drugiego stopnia w trzystopniowej skali.

Ostrzeżenie przed upałem obowiązuje do środy (29.06.2022), ale według prognozy zagrożeń meteo, może zostać przedłużone do piątku, 1.07.2022.

- Prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w dzień od 29°C do 33°C. Temperatura minimalna w nocy od 16°C do 19°C - czytamy na stronie IMGW.

Zobacz też: Pociągi wróciły w Bieszczady. Po 12 latach przerwy

Podkarpackie. Ostrzeżenie IMGW przed burzami z gradem 28.06.2022

Synoptycy IMGW wydali również alert drugiego stopnia przed burzami z gradem dla Podkarpacia. Należy się też spodziewać porywistego wiatru.

- Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 30 mm do 40 mm, lokalnie do 50 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami grad - podaje IMGW w komunikacie.

Co oznacza drugi stopień alertu IMGW?

IMGW wydaje alerty pogodowe w trzystopniowej skali. Co oznacza drugi stopień?

- Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych - czytamy na stronie IMGW.

Łąki kwietne w Rzeszowie
Sonda
Czy pogoda wpływa na Twoje samopoczucie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE