Podkarpackie: CZARNA SERIA na drogach. Nie żyje 16-latka i 22-letni kierowca. HORROR!

2020-10-26 10:55 BO
Podkarpackie: CZARNA SERIA na drogach. Nie żyje 16-latka i 22-letni kierowca. HORROR!
Autor: KWP Rzeszów Po lewej zdjęcia z wypadku w Makowisku, po prawej – w Mielcu

Wczoraj na drogach Podkarpacia doszło do dwóch tragicznych wypadków, w których zginęły dwie młode osoby. To prawdziwy horror i czarna seria na drogach. W Mielcu, po zderzeniu się dwóch samochodów osobowych, nie udało się uratować życia 22-latka, kierującego seatem. Z kolei w Makowisku w powiecie jarosławskim, śmierć poniosła 16-letnia pasażerka mercedesa. Mieli przed sobą całe życie...

W niedzielę, około godz. 17.30 dyżurny mieleckiej policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza i Pisarka w Mielcu. Na miejscu szybko pojawiły się służby ratunkowe, które udzielały pomocy medycznej uczestnikom zdarzenia. Kierujący seatem, który zderzył się z kierującym renault megane, był zakleszczony w pojeździe. Strażakom udało się wydostać mężczyznę z pojazdu, po czym ratownicy medyczni podjęli się resuscytacji. Niestety życia 22-letniego mężczyzny nie udało się uratować.

Podkarpackie: CZARNA SERIA na drogach. Nie żyje 16-latka i 22-letni kierowca. HORROR!
Autor: KPP Mielec

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący renault megane, jadąc w stronę Dębicy ulicą Sienkiewicza, chcąc skręcić w ulicę Drzewieckiego, nie udzielił pierwszeństwa jadącemu z naprzeciwka kierującemu seatem. Na miejscu pracowała ekipa dochodzeniowo-śledcza pod nadzorem prokuratora. Policyjne postępowanie wyjaśni dokładnie okoliczności i przyczyny zdarzenia.

WYPADEK
Autor: Materiały policyjne Miejsce tragedii-Mielec

Do  równie tragicznego w skutkach wypadku doszło w Makowisku przed godz. 22.00, na drodze wojewódzkiej nr 865 relacji Jarosław-Lubaczów.

Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że kierujący mercedesem, 18-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego, prawdopodobnie jadąc z nadmierną prędkością, nie opanował pojazdu i na łuku drogi, zjechał do przydrożnego rowu, gdzie dachował. Samochodem podróżowało troje pasażerów. Niestety w wyniku zdarzenia zginęła 16-letnia mieszkanka powiatu jarosławskiego. Kierujący oraz dwóch pasażerów w wieku 17 lat, nie odnieśli obrażeń.

WYPADEK
Autor: Materiały policyjne Miejsce tragedii

Na miejscu zdarzenia policjanci pod nadzorem prokuratora przeprowadzili czynności procesowe, mające na celu ustalenie dokładnych okoliczności tego wypadku. Droga w tym, miejscu była nieprzejezdna.

Policjanci apelują do kierowców o szczególną ostrożność podczas jazdy. Niedostosowanie prędkości do warunków drogowych, nadmierna prędkość czy prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu, to wciąż najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych. Kierowco zwolnij, zachowaj maksimum ostrożności, aby na naszych drogach nie dochodziło do niepotrzebnych tragedii.

Masz podobny temat? Napisz do autora tekstu: podkarpacie@se.pl.

Weronika zginęła na zakręcie śmierci