Trwa budowa pumptracka. To drugi taki obiekt w Rzeszowie

i

Autor: UM Rzeszów Trwa budowa pumptracka. To drugi taki obiekt w Rzeszowie

Pumptrack prawie gotowy

Trwa budowa pumptracka. To drugi taki obiekt w Rzeszowie

2022-09-14 7:40

Na rzeszowskich Bulwarach powstaje drugi już w mieście pumptrack. Będzie kosztował 1,3 mln zł. Zostało już wykonane podłoże oraz konstrukcja torów. Szczegóły poniżej.

Pumptrack, który powstaje na rzeszowskich Bulwarach to koszt 1,3 mln zł. To drugie tego typu miejsce w Rzeszowie.

- To druga tego typu inwestycja w Rzeszowie. Pierwszy, mniejszy, oddaliśmy do użytku w ubiegłym roku. Powstał na osiedlu Baranówka. W tym roku gotowy będzie tor, który powstaje na Bulwarach, w sąsiedztwie stadionu miejskiego – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Jak podaje Urząd Miasta Rzeszowa, inwestycja zajmie powierzchnię ok. 2 tys. m kw. Pojawi się tam minipumptrack, czyli tor dedykowany najmłodszym i mniej doświadczonym miłośnikom jazdy na rowerze. Bardziej doświadczeni będą mogli korzystać z głównego toru. Łączna długość wszystkich odcinków torów wyniesie 375 m. Zostanie wykonana także kanalizacja deszczowa, zamontowane latarnie i stojaki na rowery a także elementy małej architektury – m.in. ławki i kosze na śmieci.

Zobacz też: Zabójstwo w Przemyślu. Nie żyje 35-letnia Anna. Znała mordercę?

Na jakim etapie jest inwestycja? Wykonane zostało już podłoże oraz konstrukcja torów wraz z częściowym ułożeniem nawierzchni jezdnej, bitumicznej. Wybudowano kanalizację deszczową z przyłączem oraz instalację elektryczną oświetlenia terenu. Pozostało jeszcze dokończenie warstwy bitumicznej oraz montaż opraw oświetleniowych. Pumptrack na Bulwarach będzie gotowy jesienią.

Poważny wypadek z udziałem hulajnogi
Sonda
Czy w Rzeszowie czujesz się bezpiecznie?