Impreza urodzinowa

i

Autor: shutterstock, tik tok

internauci pytają

Urodziny w Wielkim Poście. Czy można zrobić imprezę? Ksiądz zabrał głos!

2024-02-28 9:51

Czy w Wielkim Poście można zrobić imprezę urodzinową na "osiemnastkę"? Wielki Post, który zaczyna się Środą Popielcową ma przygotować wiernych do Wielkanocy. Co, jeśli ktoś w tym czasie chciałby wyprawić imprezę urodzinową? Zapytany o to został znany z tiktoka ksiadz Sebastian Picur. Jakiej odpowiedzi udzielił?

Wielki Post to w Kościele Katolickim czas przygotowania do Wielkanocy. Rozpoczyna się Środą Popielcową (i tradycyjnym posypaniem głowy popiołem), trwa 40 dni - aż do świąt. Ma być to okres postu,  modlitwy i wyciszenia. Co w przypadku, gdy ktoś w tym czasie ma urodziny? Czy można wtedy organizować imprezy urodzinowe? szczególne znaczenie mają dla nastolatków osiemnaste urodziny - to dana wejścia w świat dorosłych i wydarzenie często hucznie obchodzone. 

Pytanie o organizację osiemnastych urodzin w Wielkim Poście postanowił  zadać ks. Sebastianowi Picurowi jeden z internautów. Znany z tiktoka duchowny nie boi się trudnych tematów, dlatego też szybko pojawił się filmik z odpowiedzią.

- Czy w Wielkim Poście mogę zrobić imprezę z okazji 18. urodzin? - zapytał nastolatek.

Ksiądz Picur odpowiedział w filmu opublikowanym na tiktoku:

- Jeśli masz na myśli zabawę taneczną, to należy postarać się o dyspensę. Zachęcam też do świadectwa i powstrzymania się od tańca lub do organizacji po Wielkim Poście. Życzę Ci Bożego błogosławieństwa.

Quiz? Czy wiesz wszystko o Wielkanocy? Sprawdź swoją wiedzę!

Pytanie 1 z 10
Z jakim żydowskim świętem powiązana jest wielkanoc?
Wielkanoc 2024
Na Festiwal Roślin w Rzeszowie przyszły tłumy

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki