Uwaga na wystrzały z ostrej amunicji. Wojsko apeluje o ostrożność

i

Autor: Pixabay Uwaga na wystrzały z ostrej amunicji. Wojsko apeluje o ostrożność

OSTRZEŻENIE!!!

Uwaga na wystrzały z ostrej amunicji. Wojsko apeluje o ostrożność

2023-11-29 14:48

Na Podkarpaciu wojsko ostrzega o wystrzałach z ostrej amunicji. Wszystkie osoby mieszkające w bliskiej odległości od miejscowości Nowa Dęba oraz osoby przez nią przejeżdżające muszą zachować szczególną ostrożność. Przez cały grudzień w tej okolicy województwie podkarpackim będzie słychać wystrzały, zarówno w dzień, jak i w nocy, a także w dni świąteczne. Już wcześniej dochodziło do tragedii! Poznaj szczegóły.

Podkarpacie. Wojsko ostrzega o wystrzałach z ostrej amunicji

Na Podkarpaciu w miejscowości Nowa Dęba mieści się Ośrodek Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych. Komendant OSPWL we wtorek 28 listopada ogłosił, że od 1 do 31 grudnia odbędą się szkolenia z użyciem ostrej amunicji. Przez cały dzień, w nocy, a nawet w dni świąteczne będzie można usłyszeć wystrzały. 

W poprzednich latach na tym poligonie w województwie podkarpackim dochodziło już do tragedii z powodu osób, które nie stosowały się do bezwzględnego zakazu wchodzenia na teren wojskowy. Okazuje się, że były wśród nich także szukające wrażeń dzieci. 

- O zakazie wstępu informują tablice ostrzegawcze, maszty z kulami i oznakowane szlabany zamykające wjazd na drogi poligonowe. W ubiegłych latach nieprzestrzeganie tych zasad było przyczyną wielu tragedii. Bezmyślność oraz brak zdrowego rozsądku doprowadza do groźnych wypadków na poligonie, w których ofiarami są osoby cywilne – najczęściej dzieci i młodzież. Dzieje się tak niestety dość często przy milczącej akceptacji rodziców i dorosłych - czytamy w oświadczeniu komendanta ppłk Mariusza Ksenia. Usiłowaliśmy nawiązać kontakt w celu poznania tych historii, jednak nie udało nam się dodzwonić.

Z powodu powyższego zagrożenia wszystkie osoby, które zamieszkują Nową Dębę i jej okolice w województwie podkarpackim lub zwyczajnie będą tamtędy przejeżdżać, uprasza się o zachowanie szczególnej ostrożności. Teren wojskowy będzie stale patrolowany przez Żandarmerię Wojskową, a za złamanie zakazu wejścia na teren poligonu grożą duże kary administracyjne, w tym finansowe. 

WOJSKO ĆWICZY NAJNOWOCZEŚNIEJSZY SPRZĘT W AKCJI

Dostałbyś się do wojska? Rozwiąż QUIZ z wiedzy niezbędnej zawodowemu żołnierzowi

Pytanie 1 z 13
Najdłuższą lądową linię graniczną Polska posiada z: