W kościele zapłacisz też kartą. Ofiaromat w rzeszowskiej katedrze

i

Autor: Katedra rzeszowska W kościele zapłacisz też kartą. "Ofiaromat" w rzeszowskiej katedrze

Rzeszów

W kościele zapłacisz też kartą. "Ofiaromat" w rzeszowskiej katedrze

2022-12-22 10:24

Nie masz przy sobie drobnych, bo na co dzień płacisz kartą? Teraz nie będzie to problemem w rzeszowskiej katedrze, ponieważ można już tam korzystać z elektronicznej tacy. "Ofiaromat" realizuje transakcje za pomocą karty, jak i telefonu.

Coraz częściej na co dzień zamiast płacenia gotówką, wybieramy płatność kartą, telefonem, czy smartwatchem. Nic dziwnego, że również kościoły podążają za panującym trendem. W 2019 roku w kościołach w Polsce zaczęły pojawiać się tzw. "ofiaromaty", czyli elektroniczne tace, za pomocą których można uiścić wpłatę online. Teraz swój "ofiaromat" ma również katedra rzeszowska.

- Od dzisiaj w naszej Katedrze można składać ofiarę na utrzymanie kościoła za pomocą terminala umieszczonego za ławkami. Ofiaromat realizuje transakcje za pomocą kart płatniczych ora telefonów. Zainteresowanych taką formą wsparcia zachęcamy do wypróbowania nowego urządzenia - poinformowano w mediach społecznościowych.

Terminal jest łatwy w obsłudze, można wybrać kwoty: 5, 10, 20, 50, 70 oraz 100 złotych. Wierni są zachwyceni: "Polecam tą formę ofiary, sprawdzałem działanie, na wyświetlaczu jasne i czytelne polecenia, działa w miarę płynnie", "Biorąc pod uwagę że coraz mniej osób nosi gotówkę to dobry pomysł".

Cztery samochody zderzyły się w Rzeszowie
Sonda
Czy chodzisz regularnie do kościoła?