W Zakładach Mięsnych już 137 osób z koronawirusem. Ogniska COVID-19 na Podkarpaciu

2020-07-13 13:20 Agnieszka Przystaś
W Zakładach Mięsnych już 159 osób z koronawirusem. Ogniska COVID-19 na Podkarpaciu
Autor: geralt/Pixabay.com zdjęcie ilustracyjne

Jak wygląda aktualna sytuacja w związku z koronawirusem na Podkarpaciu? Dziś (13 lipca) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o rekordowym wzroście zakażeń COVID-19, stwierdzono 62 nowe przypadki. Zobaczcie, jak wygląda sytuacja w ogniskach koronawirusa na Podkarpaciu.

Przedstawiamy dane sanepidu z 13 lipca:

Pow. Jarosławski

Na dzień 13 lipca br. w powiecie jarosławskim odnotowano łącznie 358 osób z pozytywnym wynikiem ,
w tym:

 • 355 są to osoby powiązane z ogniskiem w Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu, ogniskiem w Specjalistycznym Psychiatrycznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Jarosławiu, ogniskiem rodzinnym w jednej z miejscowości powiatu oraz z ogniskiem w Zakładach Mięsnych w Jarosławiu.
  W Zakładach Mięsnych w Jarosławiu wynik dodatni potwierdzono u 159 osób, w tym u 137 pracowników (12 z powiatu przeworskiego) oraz 22 osób z kontaktu.
 • W dniach 10-11 lipca br. oprócz planowanych badań u osób objętych kwarantanną na terenie Zakładów Mięsnych w Jarosławiu uruchomiono punkt pobrań ,,drive-thru” , w którym przebadanych zostało 207 pracowników. Na dzień 14 lipca zaplanowane są kolejne badania przesiewowe pracowników Zakładów Mięsnych w zorganizowanych punkcie ,,drive-thru”.
 • W ogniskach w powiecie jarosławskim wyzdrowiało 72 osoby, odnotowano 14 zgonów, a 880 osób objęto kwarantanną. Dochodzenie epidemiologiczne są w toku.
 • w przypadku 3 osób nie potwierdzono powiązania z ww. ogniskiem

Pow. przemyski:

 • Ognisko wśród pracowników sklepu LIDL – potwierdzono 9 pozytywnych wyników u pracowników sklepu LIDL w Przemyślu oraz 4 osób z kontaktu ( w tym jedna osoba z powiatu jarosławskiego). Ustalono, że źródłem zakażenia była styczność z osobą z ogniska w Jarosławiu. Kwarantanną objęto 87 osób (w tym pracowników oraz ich rodziny).
 • W parafii rzymskokatolickiej w Ostrowie potwierdzono wynik dodatni u 14 osób w tym jednej osoby duchownej. Kwarantanną objęto 112 osób.
 • W Domu Pomocy Społecznej w Huwnikach potwierdzono 2 dodatnie wyniki wśród pracowników oraz
  1 osoby z kontaktu . Kwarantanną objęto personel medyczny, administracyjny, pomocnicy oraz z kontaktu domowego – łącznie 197 osób. Wszystkie osoby zostały przebadane – otrzymane wyniki są ujemne. Ze względów bezpieczeństwa zaplanowano powtórne badania personelu i pensjonariuszy. W DPS-ie zostały wstrzymane przyjęcia, nadal obowiązuje zakaz odwiedzin i wstępu osób postronnych.

Trwają dochodzenia epidemiologiczne.

Dodatkowo, u 3 członków Komisji Wyborczej ( I tura) w pow. mieleckim potwierdzono badaniami COVID-19. Więcej: Wybory 2020. Koronawirus u 3 członków Komisji Wyborczej w pow. mieleckim

Na podkparpaciu ruszył nabór do funduszu dróg samorządowych

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.