Wybory 2020. Koronawirus u 3 członków Komisji Wyborczej w pow. mieleckim

2020-07-13 13:07 Agnieszka Przystaś
Wybory 2020. Koronawirus u 3 członków Komisji Wyborczej w pow. mieleckim
Autor: fernandozhiminaicela/pixabay.com Wybory 2020. Koronawirus u 3 członków Komisji Wyborczej w pow. mieleckim

Wybory prezydenckie 2020. Sanepid przekazał dziś informację, że 3 członków Komisji Wyborczej z pow. mieleckiego jest zakażonych koronawirusem. Chodzi o pierwszą turę wyborów (głosowanie z 28 czerwca).

Wcześniej pisaliśmy, że Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Mielcu wydał komunikat z apelem, by osoby, które zagłosowały w okręgu wyborczym w Trześni i mają niepokojące objawy, zgłosiły się do sanepidu. Dziś otrzymaliśmy oficjalny komunikat, z którego wynika, że u 3 członków Komisji Wyborczej w pow. mieleckim potwierdzono badaniami COVID-19.

- W dniu 8 lipca otrzymano wynik dodatni u 4 mieszkańców powiatu mieleckiego w tym 3 członków Komisji Wyborczej (28 czerwca) i jednej osoby z kontaktu (środowisko rodzinne). Kwarantanną objęto wszystkie osoby z bliskiego kontaktu i wytypowano do badania zgodnie z obowiązującymi wytycznymi. W dniu 12 lipca potwierdzono wynik dodatni u kolejnych 7 osób z kontaktu (środowisko rodzinne). Łącznie odnotowano 11 wyników dodatnich. - informuje Dorota Gibała, rzecznik WSSE w Rzeszowie.

Wieczór Wyborczy (12 VII)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.