Wiaderka ze śledziami na drodze. Nietypowa przeszkoda na Podkarpaciu

i

Autor: KPP Kolbuszowa Wiaderka ze śledziami na drodze. Nietypowa przeszkoda na Podkarpaciu

Śledzie na jezdni

Wiaderka ze śledziami na drodze. Nietypowa przeszkoda na Podkarpaciu

2023-02-22 17:42

W miejscowości Kosowy na Podkarpaciu (powiat kolbuszowski) na drodze pojawiła się nietypowa przeszkoda. Na jezdni znalazły się porozrzucane wiaderka ze śledziami. Ładunek szybko posprzątali strażacy. Policjanci ustalają właściciela towaru.

Do zdarzenia doszło w środę (22 lutego 2023) około godz. 9.00 w Kosowach na odcinku drogi wojewódzkiej nr 875, relacji Kolbuszowa – Mielec. Nietypowe zdarzenie zgłosił przejeżdżający tą trasą kierowca, który powiadomił policjantów, że tłuste plamy na jezdni stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.

Na miejscu znalazły się częściowo uszkodzone wiaderka, z których wysypały się śledzie, tworząc tłuste plamy na jezdni. Z ustaleń policjantów wynikało, że ładunek prawdopodobnie wypadł z przejeżdżającego tą trasą pojazdu. Śledzie oraz ich pozostałości uprzątnęli z drogi strażacy. Policjanci ustalają okoliczności tego zdarzenia oraz pojazd i kierowcę, który przewoził towar.

- Policjanci przypominają, zgodnie z obowiązującymi przepisami, kto zanieczyszcza drogę publiczną lub na tej drodze pozostawia pojazd lub inny przedmiot albo zwierzę w okolicznościach, w których może to spowodować niebezpieczeństwo lub stanowić utrudnienie w ruchu drogowym, podlega karze grzywny do 1500 złotych albo karze nagany - informuje KPP Kolbuszowa.

Sonda
Brałeś kiedyś udział w wypadku drogowym?
Pomnik Czynu Rewolucyjnego w Rzeszowie