Więcej zieleni w Rzeszowie. Miasto kupiło teren, o który starał się deweloper

2022-01-19 12:54
Więcej zieleni w Rzeszowie. Miasto kupiło teren, o który starał się deweloper
Autor: Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa Więcej zieleni w Rzeszowie. Miasto kupiło teren, o który starał się deweloper

W mieście będzie więcej zieleni. Jak informuje Urząd Miasta Rzeszowa, tereny rekreacyjne i boisko sportowe powstaną na działce, którą Rzeszów kupił na osiedlu Miłocin. Pierwsze inwestycje zaplanowano już na ten rok. Szczegóły poniżej.

Działka, którą miasto kupiło w grudniu ma 0,54 ha powierzchni i leży u zbiegu ulic Myśliwskiej i św. Huberta. Przez lata funkcjonował tu plac zabaw i boisko sportowe, organizowano tu także pikniki dla mieszkańców. W listopadzie właściciel terenu, TBS w Głogowie Młp. zawarł warunkową umowę na sprzedaż terenu firmie deweloperskiej.

- Transakcja miała dojść do skutku, jeśli Rzeszów nie skorzystałaby z prawa pierwokupu, na co mieliśmy czas do końca ubiegłego roku. Aktem notarialnym z 15 grudnia poinformowaliśmy, że z tego prawa skorzystamy. Tym samym miasto kupiło teren za łączną kwotę 1,245 mln zł – mówi Jolanta Kaźmierczak, wiceprezydent Rzeszowa.

Zobacz też: 35-latka nie żyje. Zatruła się czadem w łazience. Tragedia w Trzebosi

W opracowywanym właśnie nowym Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Miasta Rzeszowa teren zostanie przeznaczony pod zieleń i rekreację. Dokładny plan jego zagospodarowania zostanie przygotowany wspólnie z mieszkańcami osiedla Miłocin.

- Zakup tego terenu to kontynuacja mojej polityki, która jest nastawiona przede wszystkim na zwiększenie ilości terenów zielonych w mieście. Budujemy kolejne parki kieszonkowe, sadzimy drzewa i krzewy, a w tym miejscu powstanie teren rekreacyjny. Cieszę się, że udało nam się kupić tę działkę, bo mieszkańcom osiedla bardzo zależało, aby pozostała miejscem spotkań i osiedlowych pikników – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.  

Zobacz też: Leszek Lutak: Wyrok dla lekarza, który zabił mojego syna na pasach, to kpina! [WIDEO, GALERIA]

Zamieć w Rzeszowie. Pogodowa masakra w stolicy Podkarpacia
Sonda
Czy w Rzeszowie mamy wystarczająco dużo zieleni?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE