35-latka nie żyje. Zatruła się czadem w łazience. Tragedia w Trzebosi

2022-01-19 9:27
straż pożarna
Autor: Monika Półbratek Zdjęcie ilustracyjne

Do dramatu doszło w Trzebosi k. Rzeszowa. Nie żyje młoda kobieta, która najprawdopodobniej zatruła się tlenkiem węgla w łazience, w której zainstalowany był gazowy piecyk do podgrzewania wody. Szczegóły poniżej.

Do tragedii doszło we wtorek, 18 stycznia 2022 po godzinie 15.00 w domu jednorodzinnym w Trzebosi niedaleko Rzeszowa. 35-letnia kobieta zmarła prawdopodobnie na skutek zatrucia tlenkiem węgla. W łazience znajdował się piecyk gazowy do podgrzewania wody.  Na miejscu interweniowali strażacy.

- Kobieta najprawdopodobniej zatruła się toksycznym czadem w łazience, w której zainstalowany był gazowy piecyk do podgrzewania wody – informuje bryg. Marcin Betleja, rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Zobacz też: Jadwigę pocięto na kawałki siekierą i piłą. Części ciała odnajdywano kilka dni. Ta zbrodnia wstrząsnęła Polską

Od początku sezonu grzewczego podkarpaccy strażacy wyjeżdżali do 67 interwencji związanych z tlenkiem węgla, 42 osoby wymagały pomocy medycznej, a 3 wskutek zatrucia zmarły.

- W niespełna 3 tygodnie tego roku wyjeżdżaliśmy już do 18 tego typu zdarzeń, jedna osoba zginęła, a siedemnaście wymagało pomocy przedlekarskiej – informuje bryg. Betleja.

Zobacz też: Młody piłkarz Zacisze Trześń pracował przy kopaniu kanalizacji. Nagle zmarł. Są wyniki sekcji zwłok

Zamieć w Rzeszowie. Pogodowa masakra w stolicy Podkarpacia
Sonda
Czy zatrułeś/-aś się kiedyś czadem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE