Wielopole Skrzyńskie. Jacek D. uderzył ciężarną córkę, a to nie wszystko! Lista jest długa. Nie podarował nawet wnukom

i

Autor: Endho / Pixabay.com Wielopole Skrzyńskie. Jacek D. uderzył ciężarną córkę, a to nie wszystko! Lista jest długa. Nie podarował nawet wnukom /zdjęcie ilustracyjne

Wielopole Skrzyńskie. Jacek D. uderzył ciężarną córkę, a to nie wszystko! Lista jest długa. Nie podarował nawet wnukom

2022-01-14 11:20

Jacek D. (55 l.), mieszkaniec Wielopola Skrzyńskiego (Podkarpackie) miał znęcać się nad swoją córką, m.in. uderzył ją, gdy by była w zaawansowanej ciąży. Mężczyzna miał też psychicznie I fizycznie znęcać się nad wnukami. Lista przewinień jest bardzo długa. Jacek D. został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Szczegóły poniżej.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Ropczycach Sąd Rejonowy w Ropczycach zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy, wobec 55-letniego Jacka D., mieszkańca Wielopola Skrzyńskiego. Mężczyzna miał dopuścić się mnóstwa okropnych rzeczy wobec swoich najbliższych. Prokurator przedstawił mu zarzut znęcania się fizycznego i psychicznego od sierpnia 2021 roku do 4 stycznia 2022 nad dorosłą córką.

- Będąc w stanie po użyciu alkoholu, wszczynał awantury domowe w czasie których wyzywał ją słowami powszechnie uznanymi za obelżywe, popychał, wyrzucał z domu, ograniczał dostęp do sprzętów codziennego użytku, straszył że będzie ją gnębił psychicznie, a w dniu 4 stycznia 2022 roku, uderzył ja ręka w twarz, w sytuacji gdy pokrzywdzona jest w siódmym miesiącu ciąży – informuje Krzysztof Ciechanowski, rzecznik prasowy prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

Zobacz też: Mateusz zginął pod kołami ciężarówki. Osierocił córeczkę. Przyjaciele założyli zbiórkę

Wielopole Skrzyńskie. Rzucił wnuczkiem o podłogę

Mężczyzna nie odpuścił nawet malutkim wnukom w wieku 4 lat oraz 1 roku i 3 miesięcy - miał znęcać się nad nimi psychicznie i fizycznie.

- Wyzywał ich słowami powszechnie uznanymi za obelżywe, popychał, wyśmiewał, zakazywał wychodzenia z jednego ściśle określonego pomieszczenia, a w dniu 4 stycznia 2022 roku, złapał małoletniego wnuka liczącego 4 lata za bluzę, po czym wyniósł go do pokoju i rzucił o podłogę z wysokości około 20 cm – wylicza prokurator.

Polecamy: Proces znanego lekarza, który zabił na pasach 27-latka. Zaskakujące mowy końcowe [WIDEO, GALERIA]

Jacek D. miał też grozić śmiercią partnerowi swojej córki, a nawet demonstrował, jak pozbawi go życia – potrząsał siekierą oraz nożem. Mężczyzna nie odpuścił też policjantom.

- Również Jackowi D. przedstawiono zarzut kierowania gróźb pozbawienia życia wobec funkcjonariusza policji, w przypadku podjęcia przez niego czynności służbowej w postaci kolejnej interwencji w jego miejscu zamieszkania – kontynuuje prokurator Ciechanowski.

Sąd Rejonowy w Ropczycach uwzględniając wniosek Prokuratury o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.       Za zarzucony podejrzanemu czyny grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Czytaj też: Cholewiana Góra. Emeryt dźgnął żonę nożem, bo zwróciła mu uwagę za sikanie na podłogę?! [WIDEO]

Zaskakujące mowy końcowe w głośnym procesie rzeszowskiego lekarza Jacka H., który na przejściu dla pieszych zabił Andrzeja Lutaka
Sonda
Czy kary za znęcanie się nad bliskimi powinny być wyższe?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE