Sanok. Wjechał na chodnik i staranował pieszych, w tym dwójkę małych dzieci!

2020-07-27 10:50 Beata Olejarka
POLICJA
Autor: Materiały policyjne Miejsce zdarzenia

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj (26.07) w Sanoku. Kierujący motorowerem wjechał na chodnik i uderzył w pieszych. Okazało się, że mężczyzna już wcześniej stracił prawo jazdy.

Do wypadku doszło wczoraj  (26.07) około godz. 18 w Sanoku na ul. Kościuszki. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jadący motorowerem młody mężczyzna, wyprzedzając kilka samochodów, stracił panowanie nad pojazdem, przerwał łańcuch odgradzający jezdnię od chodnika, uderzył w zaparkowanego opla, a następnie wjechał w pieszychdwie kobiety i dwoje małych dzieci. Motorower zatrzymał się na ścianie budynku.

Zobacz te: Wypadek na autostradzie A4. Samochód uderzył w bariery na trasie Rzeszów - Łańcut

Do szpitala przewieziono wszystkich uczestników zdarzenia. Na szczęście okazało się, że 4-letniej dziewczynce, niespełna rocznemu chłopcu i ich 32-letniej mamie nic poważnego się nie stało. Ranna została 58-letnia piesza, doznała urazu ręki. Kierujący motorowerem, 21-letni mieszkaniec Sanoka, nie odniósł poważniejszych obrażeń. Był trzeźwy, pobrano od niego krew do badań na obecność środków odurzających.

Okazało się, że 21-latek nie miał uprawnień do kierowania pojazdami, ponieważ zostały mu one cofnięte przez starostę w lutym tego roku. Powodem decyzji było spowodowanie wypadku w okresie 2 lat od dnia wydania mu po raz pierwszy prawa jazdy.  


 

Masz podobny temat?

Napisz do autora tekstu:

podkrpacie@se.pl

Dwa razy obrabował ten sam bank w Opolu?!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.