Włamanie do kantoru w centrum Rzeszowa. Ukradli ogromną kwotę przez dziurę w ścianie?

i

Autor: pixabay.com/screen zFacebooka Włamanie do kantoru w centrum Rzeszowa. Ukradli ogromną kwotę przez dziurę w ścianie?

Okradli kantor

Włamanie do kantoru w centrum Rzeszowa. Ukradli ogromną kwotę przez dziurę w ścianie?

2022-10-04 11:19

W weekend kantor znajdujący się przy ul. Kościuszki w Rzeszowie został okradziony. Policjanci szukają sprawców tego przestępstwa. Według nieoficjalnych informacji, złodzieje mieli wejść przez... dziurę w ścianie.

Złodzieje okradli kantor przy ul. Kościuszki w Rzeszowie w weekend. Informacje te potwierdza policja.

- Wczoraj (poniedziałek, 3 października - przyp. red.) około godziny 9.30 zostaliśmy zawiadomieni o włamaniu do jednego z rzeszowskich kantorów. W weekend nieznani sprawcy włamali się do wnętrza i dokonali kradzieży pieniędzy. Po uzyskaniu tej informacji na miejsce wjechała policyjna ekipa dochodzeniowo-śledcza. Przeprowadzono oględziny, zabezpieczono ślady - informuje w rozmowie z "Super Expressem" podinsp. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

Policjanci nie informują o kwocie, jaka została zrabowana. Według nieoficjalnych informacji, jakie przekazało radio RMF FM, chodzi o około 800 tysięcy złotych. Złodzieje mieli wejść do kantoru przez dziurę w ścianie budynku, którą sami wcześniej wybili. Sprawcy są poszukiwani przez policję.

- Trwają czynności zmierzające do ustalenia szczegółowo okoliczności przebiegu samego zdarzenia oraz do ustalenia sprawcy lub sprawców tego zdarzenia. Na chwilę obecną czynności trwają, mówimy o kradzieży z włamaniem - precyzuje podinsp. Adam Szeląg.

W mediach społecznościowych opublikowano nagranie z miejsca zdarzenia.

- Włamanie do Kantoru Wymiany Walut w Rzeszowie w nocy 1.10/2.10 w godzinach 0:15, jeżeli ktoś mógłby zidentyfikować sprawców po krótkim filmie z monitoringu, proszę o kontakt z Komendą Policji w Rzeszowie lub pod nr tel. 509 845 765. Za udzielenie informacji pomocnej w schwytaniu sprawców czeka nagroda - pisze pan Robert na Facebooku.

Sonda
Czy padłeś/aś kiedyś ofiarą kradzieży?