Właściciel rzeszowskiej restauracji zmarł tragicznie. Osierocił malutką córeczkę. Ludzie zebrali ogromną kwotę!

2021-02-25 12:03 Beata Olejarka ap

10 lutego 2021 w Brzózie Królewskiej miał miejsce tragiczny wypadek w którym zginął właściciel rzeszowskiego lokalu Piwnica Pub - Dominik G. Młody mężczyzna był jedynym żywicielem rodziny. Jako pierwszy w stolicy Podkarpacia otworzył swój lokal, mimo rządowych obostrzeń w związku z koronawirusem. Po jego odejściu przedstawiciele Konfederacji zorganizowali zbiórkę dla wdowy i 8-miesięcznej córeczki, które zostały bez taty i męża. Cel zrzutki został osiągnięty w niewiele ponad dobę! Mało tego, udało się uzbierać prawie dwa razy tyle, co zakładana kwota!

O tragicznym wypadku, w którym śmierć poniósł Dominik G. poinformował na swoim Facebooku, Tomasz Buczek, członek Konfederacji-Dominik „(...) właściciel Pub Piwnica w Rzeszowie - jeden z pierwszych restauratorów który dołączył na Podkarpaciu do akcji #Otwieramy- zginął w wypadku samochodowym pod Leżajskiem. (...) Zapamiętam go jako osobę odważną i zdeterminowaną do realizacji swoich założeń. Śp. Dominik pozostawił na tym świecie żonę i dziecko. Pomóżmy wspólnymi siłami utrzymać im restaurację którą była ich rodzinnym marzeniem”- czytamy.

Zobacz też: Pierwszy w Rzeszowie otworzył swój lokal, zginął w tragicznym wypadku zostawiając żonę i córeczkę [GALERIA]

Dramat w Brzózie Królewskiej. Zginęły dwie osoby

Leżajska Policja potwierdzała informacje o tragicznym wypadku w Brzózie Królewskiej, w którym zginęły dwie osoby osoby.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący mazdą, jadąc w kierunku Sokołowa, w trakcie wyprzedzania innych pojazdów, zderzył się z nadjeżdżającym z naprzeciwka dodgem. 40-latek kierujący mazdą jechał sam, natomiast dodgem podróżowały dwie osoby - 57-letni mieszkaniec powiatu leżajskiego i 30-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego, który był pasażerem. W wyniku zderzenia się pojazdów, na miejscu zginęły dwie osoby, kierowca mazdy i pasażer dodga. Do szpitala trafił kierujący dodgem- przekazali mundurowi.

Zobacz też: TRAGEDIA w Brzózie Królewskiej. Nie żyją DWIE osoby! W wypadku zginęli 30-latek i 40- latek [ZDJĘCIA]

Właściciel rzeszowskiej pizzerii wówczas był tylko pasażerem, bez żadnego wpływu na tragiczną sytuację, która powstała na drodze.... Piwnica Pub, której właścicielem był tragicznie zmarły ojciec i mąż została otwarta jako pierwszy lokal w Rzeszowie, mimo panującej pandemii i rządowym zakazom. Jacek Ćwiąkała członek Konfederacji założył internetową zrzutkę dla rodziny Dominika, która szybko zyskała wsparcie.

- W niewiele ponad 24 godziny udało się wspólnymi siłami zrealizować cel zbiórki. Udało się to dzięki WAM kochani darczyńcy. Jesteście wielcy Dzięki z całego serca. - obwieszczał Tomasz Buczek z Konfederacji.

Nie żyje właściciel rzeszowskiej restauracji. Ludzie otworzyli serca i pomogli rodzinie

W ciągu 8 dni trwania internetowej zrzutki wsparcie okazało 1680 osób i niemal podwoiło zakładany cel. Organizatorzy chcieli uzbierać 50 tys. zł, a na koncie zbiórki jest już 99 721 zł ! (stan na 25 lutego) To ogromna kwota, a zrzutka trwa nadal i wszyscy mogą wesprzeć rodzinę restauratora!

Zbiórka na portalu Pomagam.pl wciąż jest aktywna. Chcesz pomóc? Wejdź tutaj: Dla rodziny śp. Dominika Grabasa

"-(...)Dominik pochodził z Kalnikowa, od czasu studiów mieszkał w Rzeszowie. Zawsze był pogodnym, otwartym i gotowym do pomocy człowiekiem – aniołem chodzącym po ziemi. Uczył nas, jak ważna jest obecność przyjaciela. W tym duchu budował swoje małżeńskie i rodzinne życie. Nad życie kochał swoją żonę i 8 miesięczną córeczkę. Wierzymy, że jak zawsze towarzyszy nam swoją obecnością, dziś wspierając nas już z Nieba- czytamy we wzruszającym pożegnaniu przemyskiej Oazy.

Ostatnie pożegnanie Dominika K. odbyło się 17 lutego na cmentarzu komunalnym Rzeszów-Wilkowyja.

W Przemyślu produkują wtyczki i przewody dla największych światowych firm
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE