Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw

i

Autor: Wikipedia Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw

WSPiA w Rzeszowie w ramach Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw udziela bezpłatnych porad prawnych

2016-02-18 13:28

WSPiA i w tym roku aktywnie uczestniczy w tygodniu Pomocy Ofiarom Przestępstw. Będzie można bezpłatnie zasięgnąć pomocy prawnej i uczestniczyć w seminarium naukowym.

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem organizowany jest w całej Polsce od 2000 roku. Inicjatywa powstała w Ministerstwie Sprawiedliwości i jest związana z obchodzonym 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw. W akcji aktywnie uczestniczy Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Rzeszowie. 

Od 22 lutego do 28 lutego , w godzinach 10.00-18.00 mieszkańcy regionu będą mogli skorzystać z bezpłatnych porad prawnych. Pomocy z zakresu prawa karnego, cywilnego, administracyjnego, rodzinnego, finansowego oraz prawa pracy będą udzielać studenci kierunku prawo i administacja pod opieką prof. Czesława Kłaka:

– Nie oznacza to jednak, że tylko przez jeden tydzień interesujemy się losem ofiary przestępstwa. Ten tydzień uzmysłowić ma wszystkim, że przestępstwo może dotknąć każdego z nas. Ma też zwrócić uwagę, że niezbędna jest wiedza na temat tego, jak zachować się w obliczu przestępstwa, jakimi prawami dysponujemy, na jaką możemy liczyć pomoc, gdzie jej poszukiwać - tłumaczy profesor. 

Dodatkowo 22 lutego o godz. 10.00 w sali 119 A w budybku głownym WSPiA w Rzeszowie odbędzie się seminarium naukowe. Temat dyskusji to "Pokrzywdzony i jego prawa w znowelizowanym procesie karnym".

Porady prawne są udzielane w Klinice Prawa na parterze Budynku A Wyższej Szkoły Prawa i Administracji przy ul. Cegielnianej 14 w Rzeszowie.

Zobacz też: Na lotnisku w Jasionce wybudują terminal cargo. Koszt inwestycji to aż 30 milionów złotych [WIZUALIZACJE]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE