Wszedł do wody i na oczach świadków rozegrała się tragedia. Zlekceważył ważny znak

i

Autor: AP/ Super Express - ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE Wszedł do wody i na oczach świadków rozegrała się tragedia. Zlekceważył ważny znak

Tragedia

Wszedł do wody i na oczach świadków rozegrała się tragedia. Zlekceważył ważny znak

2023-06-23 9:20

Dramat rozegrał się na zamkniętym kąpielisku w miejscowości Czarna Sędziszowska na Podkarpaciu. Utonął mężczyzna. 49-latek zlekceważył ważny znak i wszedł do wody w części zbiornika, gdzie obowiązywał zakaz kąpieli i zniknął pod powierzchnią.

Do tragedii doszło w czwartek (22 czerwca 2023). Policjanci z ropczyckiej komendy zostali poinformowani o utonięciu na zamkniętym kąpielisku w Czarnej Sędziszowskiej po godz. 18.00. Rozegrał się tam dramat - mężczyzna miał zlekceważyć zakaz kąpieli i wejść do wody. Nie wyszedł już z niej o własnych siłach.

- Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 49-letni mieszkaniec powiatu ropczycko - sędziszowskiego wszedł do wody w części zbiornika, gdzie obowiązywał zakaz kąpieli, po czym zniknął pod powierzchnią - informują policjanci.

Po kilkunastu minutach ciało mężczyzny zauważyli świadkowie, którzy wyciągnęli go z wody i próbowali ratować. Wezwali służby ratunkowe. Niestety, mimo reanimacji, 49-latka nie udało się uratować.

Jak wynika z informacji przekazanych przez mundurowych, decyzją prokuratora ciało mężczyzny, zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Policjanci przypominają o najważniejszych zasadach korzystania z kąpielisk:

  • korzystając z kąpielisk, do wody wchodźmy tylko w miejscach do tego wyznaczonych i nadzorowanych przez osoby do tego uprawnione,
  • stosujmy się do poleceń wydawanych przez ratowników,
  • nigdy, nie wchodźmy do wody po spożyciu alkoholu,
  • nie wchodźmy do wody zaraz po opalaniu - może to grozić szokiem termicznym lub utratą przytomności,
  • nigdy nie pozwalajmy, aby dziecko samo weszło do wody, pamiętajmy, że nad bezpieczeństwem kąpiących się dzieci zawsze musi czuwać ktoś dorosły,
  • nie skaczmy do wody z dużej wysokości - takie skoki są niebezpieczne i mogą grozić urazem głowy lub kręgosłupa,
  • dzieci i osoby dorosłe, które korzystają ze sprzętów pływających, powinny mieć na sobie założony kapok.
Zabytkowa willa straszy w centrum miasta
Sonda
Umiesz pływać?