Wybory na prezydenta Rzeszowa. Marcin Warchoł: "Rzeszów to nie tylko centrum"

Marcin Warchoł
Autor: Wikipedia Marcin Warchoł

Wybory na prezydenta Rzeszowa. Miasto "to nie tylko centrum, to również mniejsze wspólnoty" - podkreślił kandydat w przedterminowych wyborach prezydenta Rzeszowa wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł inaugurując w poniedziałek, 19 kwietnia 2021 program "Moje osiedle". Jak zaznaczył, podczas kampanii chce spotkać się z mieszkańcami kolejnych rzeszowskich osiedli, aby rozmawiać o ich problemach. W konferencji prasowej wziął udział także były poseł Kukiz’15 Maciej Masłowski, który zrezygnował z kandydowania na stanowisko prezydenta miasta i poparł Warchoła.

Marci Warchoł zapowiedział podczas poniedziałkowej konferencji, że jeśli wygra wybory, to na osiedlu Wilkowyja zamierza wybudować żłobek, przedszkole, nową remizę Ochotniczej Straży Pożarnej oraz poszerzyć główną ulicę. Przypomniał, że modernizacja ul. Zygmunta Starego jest kontynuacją działań poprzedniego prezydenta miasta Tadeusza Ferenca.

- Rzeszów to nie tylko centrum, to również mniejsze wspólnoty. To również nasze małe ojczyzny. Musimy dbać zwłaszcza o te miejscowości, które w ostatnich latach zostały przyłączone do naszego miasta – mówił kandydat na konferencji prasowej na rzeszowskim osiedlu Wilkowyja.

Warchoł chce się spotykać z mieszkańcami Rzeszowa

Jak zaznaczył, podczas kampanii chce spotkać się z mieszkańcami kolejnych rzeszowskich osiedli, aby rozmawiać o ich problemach. W konferencji prasowej wziął udział także były poseł Kukiz’15 Maciej Masłowski. W ubiegłym tygodniu Masłowski zrezygnował z kandydowania na stanowisko prezydenta miasta i poparł Warchoła.Polityk Solidarnej Polski w trakcie kampanii jest konsekwentnie wspierany przez Ferenca, a jego komitet nosi nazwę: "KWW Marcin Warchoł Tadeusz Ferenc dla Rzeszowa". Były prezydent miasta kandydaturę wiceministra sprawiedliwości zaproponował bezpośrednio po swojej rezygnacji.

Wybory w Rzeszowie. Kiedy się odbędą?

Przedterminowe wybory w Rzeszowie muszą odbyć się w związku z tym, że rządzący miastem od 2002 r. Ferenc złożył rezygnację 10 lutego br. po tym, gdy przeszedł COVID-19.Oprócz Warchoła na stanowisko prezydenta miasta kandydują: popierana przez Prawo i Sprawiedliwość i rzeszowski region NSZZ "Solidarność" wojewoda podkarpacki Ewa Leniart; b. współpracownik Ferenca, wiceprzewodniczący rady miasta i szef klubu Rozwój Rzeszowa Konrad Fijołek - popierają go m.in. PO, Lewica, PSL i Ruch Polska 2050; a także poseł Konfederacji Grzegorz Braun.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE