Wybory na prezydenta Rzeszowa. Braun: "Dlaczego skoro można kibicować w Teksasie nie jest to możliwe w Rzeszowie?

Grzegorz Braun kandydat na prezydenta Rzeszowa
Autor: AI

Kandydujący w przedterminowych wyborach na prezydenta Rzeszowa, poseł Konfederacji Grzegorz Braun powiedział podczas spotkania z dziennikarzami przy rzeszowskiej hali Podpromie, że zawody sportowe powinny odbywać się z udziałem publiczności. "Nie ma sportu bez kibiców" - podkreślił. Przypomnijmy, obostrzenia wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa przewidują, że obecnie obiekty sportowe mogą działać wyłącznie na potrzeby sportu zawodowego i bez udziału publiczności.

Konferencja Grzegorza Brauna odbyła się tuż obok rzeszowskiej hali sportowej "Podpromie". "To jest złe, to jest chore, niezdrowe. Sport to nie tylko dbałość o własną kondycje, ale to także relacje interpersonalne. Nie ma sportu bez kibiców" – mówił poseł. Jak zaznaczył, zasada "w zdrowym ciele zdrowy duch" od ponad roku podlega "restrykcjom, zakłóceniom, dewastacji". Przypomniał, że m.in. w kilkunastu stanach USA rozgrywki sportowe odbywają się z udziałem publiczności. "Dlaczego skoro można kibicować w Teksasie nie jest to możliwe w Rzeszowie?" – pytał poseł. Jak podaje PAP, rozgrywanie spotkań sportowych bez udziału publiczności Braun nazwał "marnotrawstwem infrastruktury". Zapewnił, że jeśli zostanie prezydentem miasta, to nie dopuści "do tego, żeby takie dobra się marnowały, żeby trybuny, które mogą pomieścić tysiące kibiców stały puste".

- Nie dopuszczę do takiego marnotrawstwa. Pójdę do sądu z każdym, kto zabrania korzystać z takiej wspaniałej infrastruktury – zauważył kandydat na prezydenta Rzeszowa.

Obostrzenia wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa przewidują, że obecnie obiekty sportowe mogą działać wyłącznie na potrzeby sportu zawodowego i bez udziału publiczności. Dotychczasowy prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc zrezygnował z urzędu 10 lutego br. Zgodnie z rozporządzeniem premiera wybory odbędą się 9 maja. Wśród osób, które zgłosiły chęć kandydowania są m.in. wojewoda podkarpacki, popierana przez Prawo i Sprawiedliwość Ewa Lenart, wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł, wiceprzewodniczący Rady Miasta Rzeszowa Konrad Fijołek, którego popierają m.in. PO, Lewica i PSL.

Super Raport 13.04 (Goście: Andrzej Sośnierz - Porozumienie, Michał Kamiński - PSL-KP, Zbigniew Ćwiąkalski - adwokat) Sedno Sprawy: Jan Grabiec
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE