30-letni mieszkaniec gm. Tryńcza znalazł kilka tysięcy w lesie. ODDAŁ!

2020-03-25 11:46 BO
PIENIADZE
Autor: Materiały policyjne

Wielką uczciwością wykazał się mieszkaniec gminy Tryńcza, który przyniósł policjantom pieniądze znalezione podczas spaceru w kompleksie leśnym w Białobrzeszkach (woj. podkarpackie). Kwota kilku tysięcy złotych została zwrócona właścicielowi.

W piątek około godz. 19, do Komisariatu Policji w Sieniawie zgasił się 30-letni mieszkaniec gminy Tryńcza, który podczas spaceru w kompleksie leśnym w Białobrzeszkach, znalazł pieniądze - kilka tysięcy złotych. Poprosił policjantów o przekazanie gotówki właścicielowi.

Aby ustalić właściciela znalezionych pieniędzy, policjanci nawiązali współpracę z sołtysami gminy Tryńcza. Dzięki ich pomocy, w poniedziałek zgłosił się mężczyzna informując o zagubieniu pieniędzy. Po ustaleniu wszystkich niezbędnych danych, pieniądze wróciły do 49-letniego mieszkańca Gniewczyny Łańcuckiej.

Postawa, jaką wykazał się 30-latek powinna stanowić wzór dla wszystkich, którzy znaleźliby się w podobnej sytuacji. Dzięki takiej reakcji pieniądze mogły wrócić do właściciela. Warto pamiętać, że znalezienie pieniędzy i zatrzymanie ich jest czynem niezgodnym z prawem, kwalifikowanym jako przywłaszczenie.

 

Masz podobny temat?

Napisz do autora tekstu:

podkarpacie@se.pl

Policja ostrzega przez megafony. Nie wychodź z domu.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.