Znęcał się nad partnerką, groził śmiercią. Podpalił jej dom! Dramat w Olchowej

i

Autor: podkarpacka policja/zdjęcie ilustracyjne Znęcał się nad partnerką, groził śmiercią. Podpalił jej dom! Dramat w Olchowej

Horror

Znęcał się nad partnerką, groził śmiercią. Podpalił jej dom! Dramat w Olchowej

2023-03-16 9:48

Do tych wstrząsających wydarzeń doszło w miejscowości Olchowa (w pow. ropczycko-sędziszowskim) na Podkarpaciu. 48-latek miał nie tylko uderzyć swoją partnerkę i grozić jej śmiercią, ale w dodatku podpalił jej dom! Okazało się, że był pijany.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (12 marca 2023). Policjanci po godz. 17.00, otrzymali zgłoszenie, że w miejscowości Olchowa, kobieta została pobita przez partnera. Patrol potwierdził zgłoszenie.

- Jak relacjonowała pokrzywdzona, w nocy do domu, w którym mieszkała przyszedł jej 48-letni partner. W trakcie wizyty doszło pomiędzy nimi do kłótni, podczas której mężczyzna uderzył pokrzywdzoną, a także groził jej pozbawieniem życia - przekazuje KPP Ropczyce.

Kobieta bała się agresywnego zachowania mężczyzny, dlatego opuściła swój dom. Jak się później okazało, w tym czasie mężczyzna, spowodował pożar, a następnie opuścił jej posesję!

- Gdy mundurowi wykonywali czynności na miejscu zdarzenia, zauważyli wjeżdżającego na posesję kierującego peugeotem. Okazał się nim partner pokrzywdzonej kobiety. Policjanci wyczuli od mężczyzny alkohol. Badanie alkomatem wykazało, prawie 2 promile alkoholu w jego organizmie. 48-latek został zatrzymany. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu znęcania się, zniszczenia mienia oraz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości - przekazuje policja.

Na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec 48-latka areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Mężczyźnie grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Pożar mieszkania w bloku. Pilna akcja strażaków na Mokotowie
Sonda
Czy kiedykolwiek udzielałeś/aś komuś pomocy po pożarze?