Zniszczone ambony myśliwskie! Nadleśnictwo Tuszyma pisze o wandalizmie, a internauci zachwyceni

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/intetzlaff Zniszczone ambony myśliwskie! Nadleśnictwo Tuszyma. Zdjęcie ilustracyjne

Burza w sieci!

Zniszczone ambony myśliwskie! Nadleśnictwo Tuszyma pisze o wandalizmie, a internauci zachwyceni

2022-06-30 17:11

Internauci podzieleni ws. ocen po zniszczeniach, jakich nieznani sprawcy dokonali na Podkarpaciu, dewastując ambony myśliwskie. Przedstawiciele nadleśnictwa napisali w sieci o „zuchwałym wandalizmie”, ale takiej reakcji się chyba nie spodziewali. W sieci wybuchła burza, w czasie której niczym huk grzmotów, co chwilę pojawiają się komentarze… popierające sprawców, którzy „skosili” ambony myśliwych.

Akt zuchwałego wandalizmu na naszym terenie – skarżą się leśnicy i zapowiadają poszukiwania sprawców. Jeśli liczyli na wyrazy współczucia to… musieli się rozczarować. Internauci wydają się być zachwyceni. Leśnicy – w imieniu myśliwych – grzmią posępnie i kipią z gniewu, a w sieci wysyp komentarzy i reakcji, wspierających taki „wandalizm”.

W ostatni weekend nieznani sprawcy ZNISZCZYLI dziesięć ambon, należących do Koła Łowieckiego ŁOŚ z Mielca, a stojących na gruntach Nadleśnictwa Tuszyma. Przy pomocy pilarki, bardzo sprawnie, fachowo i szybko "WYCIĘLI" urządzenia łowieckie, w większości powalając je na ziemię. Poszukiwanie sprawców trwa [pisownia oryginalna] – ogłosili w sieci przedstawiciele Nadleśnictwa Tuszyma z Podkarpacia.

Zdecydowana większość komentarzy pod wpisem leśników ma… inny wydźwięk niż mogli oczekiwać przedstawiciele Lasów Państwowych albo ich koledzy myśliwi.

Ojojoj...ojojoj...i co teraz będzie? Jak zwierzęta i las sobie poradzą bez tych instalacji?? – śmieje się pani Klaudia, a jej wpis popierają i lajkują setki osób. – Brawo!!! Lasy są jeszcze państwowe czy należą już do kół łowieckich? – pyta pan Marek.

Takich wpisów jest więcej, znacznie więcej. Jedne wprost popierają działania sprawców, inne są przepełnione szyderczym humorem.Ostatnio bardzo wiało – kpi pani Anna. – Brawo bobry – dodaje pan Paweł.

Brawa dla sprawców! Wielkie czyny wymagają działań – pisze pani Iwona. – Czy można ufundować nagrodę dla sprawców? – pyta ironicznie pan Tomasz. Po internetowej reakcji na wpis leśników można się spodziewać, że chętnych do wpłaty na zrzutkę dla „sabotażystów” mogłoby być bardzo wielu.

Wśród licznych komentarzy popierających walkę z myśliwymi w lasach, są też takie, które bronią myśliwych, ich ambon i krytykują sprawców. – Oj ludzie, wy sobie nie zdajecie sprawy co by było gdyby nie właśnie myśliwi – komentuje pan Patryk. Takich głosów jest jednak niewiele i są – nomen omen – głosem wołającego na puszczy.

Sonda
Czy popierasz polowanie na zwierzęta przez myśliwych?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE