Trwa policyjna obława za przestępcą. Mężczyzna uciekł z sądu w Stalowej Woli

i

Autor: Wojciech Strozyk/REPORTER

Trwa policyjna obława za przestępcą. Mężczyzna uciekł z sądu w Stalowej Woli

Trwa policyjna obława za przestępcą. Mężczyzna uciekł z Sądu Rejonowego w Stalowej Woli. Oskarżony wybiegł z budynku sądu, nim ktokolwiek spróbował go skutecznie zatrzymać. Jak informuje policja, mężczyzna nie jest uzbrojony. Na nogi postawiono cały garnizon.

AKTUALIZACJA. Niespełna tydzień po ucieczce, Piotr M. został zatrzymany w Lublinie. Policjanci ponownie zakuli go w kajdanki 5 lipca. Za ucieczkę z sądu grozi mu dodatkowa kara dwóch lat więzienia. Więcej na ten temat: Uciekł z sali sądowej w Stalowej Woli. Piotr M. „odnalazł się” w Lublinie

To była ucieczka jak z filmu akcji, a rozegrała się w Sądzie Rejonowym w Stalowej Woli 29 czerwca o godzinie 12.30. Jak informuje "Polska Times", mężczyzna zdołał zbiec, nim ktokolwiek zdołał go zatrzymać.

Mężczyzna został doprowadzony na rozprawę, gdy pojawił się na sali sądowej, policjanci ściągnęli mu kajdanki.

Czytaj także: Zaczęła się dusić, spuchła i zmarła. Zabił ją mały owad?! Tragedia w Rokitnie

- Przeskoczył przez barierkę i uciekł z budynku. Trwają intensywne poszukiwania, tyle na obecnym etapie mogą powiedzieć - mówi aspirant Przemysław Paleń z Komendy Powiatowej policji w Stalowej Woli, cytowany przez "Polska Times".

Mężczyzna jest dobrze znany organom ścigania. Już wcześniej odpowiadał za rozbój i przestępstwa narkotykowe. Na nogi postawiono cały policyjny garnizon. Jak informuje policja, mężczyzna ma około 25-30 lat i jest nieuzbrojony.

Dr Jacek Sokołowski: "Całkowita niezależność sądownictwa prowadzi do pewnego rodzaju patologii" [Express Biedrzyckiej]
Sonda
Czy sądy w Polsce działają sprawnie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE