Zostań odkrywcą czarnego złota! Powstał nowy szlak turystyczny w regionie [ZDJĘCIA]

2019-11-13 13:11
Szlak turystyczny Odkrywcy czarnego złota
Autor: Weronika Kasza Szlak turystyczny "Odkrywcy czarnego złota"

Do wycieczki szlakiem ropy naftowej i jej odkrywców zachęca Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna w Rzeszowie. Dzięki mapie można odwiedzić miejsca związane z odkryciem Ignacego Łukasiewicza.

Mapka, którą można pobrać zarówno w Punkcie Informacji Turystycznej w Rzeszowie, jak i w innych miastach naszego województwa, ma zaprowadzić żądnych wiedzy i zagadek mieszkańców i turystów do miejsc związanych z tzw. czarnym złotem. Dzięki niej będzie można znaleźć odpowiedzi na przykład na pytanie: jak doszło do tego, że w Bóbrce powstała pierwsza kopalnia ropy naftowej na świecie albo kim byli i jak potoczyły się losy jej odkrywców.

O nowej propozycji dla turystów odwiedzających Podkarpacie mówi Anna Brzechowska-Rębisz, dyrektor rzeszowskiego PROT-u

Poza Bóbrką, odwiedzić będzie można m.in. Krosno, Polankę, Jedlicze i Zręcin. Wybrać będzie się można również na Słowację, bo przekraczając granicę w Barwinku, mapka doprowadzi nas do dawnej kopalni ropy naftowej w miejscowości Mikova.

Będzie też atrakcja dla kolekcjonerów – podążając szlakiem będzie można zbierać na trasie pieczątki i rozwiązywać ukryte w specjalnych skrzynkach zagadki. Za poprawne rozwiązanie wszystkich rebusów PROT nagrodzi upominkiem.

- Szlak ma za zadanie zachęcić i opowiedzieć o tym, że początki przemysłu naftowego miały miejsce właśnie u nas, w okolicach Bóbrki pod Krosnem. W sposób ciekawy, mówiąc zagadkami, chcemy pokazać jak ważny i ciekawy jest to temat - mówi Anna Brzechowska-Rębisz, dyrektor rzeszowskiego PROT-u.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE