Wodzisław

i

Autor: Shutterstock Wodzisław

Przerażające!

12-latek rzucił się z nożem na dwóch nastolatków!? Co stało się w Wodzisławiu Śląskim?

2022-09-25 14:27

Co wydarzyło się w sobotę (24.09.2022) w Wodzisławiu Śląskim? Miejscowa policja odebrała zgłoszenie, z którego wynikało, że 12-letni chłopiec miał ranić nożem 15-latka i 17-latka. Obaj ranni trafili do szpitali. Podejrzewany nastolatek decyzją sądu rodzinnego czeka na razie na dalsze czynności w sprawie w swoim domu.

Jak poinformowała PAP w niedzielę (25.04.2022) asp. szt. Małgorzata Koniarska z wodzisławskiej policji, informacja o zdarzeniu z użyciem noża na miejscowym osiedlu XXX-lecia napłynęła do dyżurnego tamtejszej komendy miejskiej w sobotę ok. godz. 16.30.

- Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że dwóch nastolatków zostało dźgniętych nożem, a sprawca zbiegł. Poszkodowani, 15-latek i 17-latek, doznali ran kłutych w okolicy m.in. klatki piersiowej. Obaj zostali przetransportowani do szpitali – powiedziała w rozmowie z PAP Koniarska.

Zobacz koniecznie: Krwawe morderstwo w Brodach?! Postrzelony mężczyzna znaleziony na poboczu

Jak uściśliła, młodszy ranny trafił do szpitala w Rybniku, starszy natomiast został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, gdzie przeszedł operację.

- Policjanci ustalili prawdopodobnego sprawcę – to 12-letni chłopiec. Policjanci zastali go w jego mieszkaniu. Tam znaleźli też nóż, który zabezpieczyli; zabezpieczyli też odzież chłopca. Decyzją sądu rodzinnego chłopiec pozostał w domu pod opieką opiekunów prawnych – wskazała Koniarska.

Policjanci pracują natomiast nad wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia. Ze względu na wiek jego uczestników, przede wszystkim domniemanego sprawcy, są w stałym kontakcie z sądem rodzinnym, który podejmie decyzję w sprawie dalszego postępowania.

- Będziemy wyjaśniali, dlaczego 12-latek sięgnął po nóż. Ustaliliśmy świadków, to były osoby niepełnoletnie. Część z tych osób została już przez nas przesłuchana w obecności opiekunów prawnych – zaznaczyła policjantka.

Przeczytaj: Zabił Lucynę siekierą, bo nazwała go fajtłapą. Sąd wymierzył karę za zabójstwo w Juszczynie [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sonda
Czujesz się bezpiecznie w Polsce?
Łask. Agresywny sąsiad zaatakował nożem Łukasza. „Chciał odebrać naszej córeczce ojca”
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany