20-latka z zarzutami! Umieściła wulgarny napis na drzwiach kaplicy cmentarnej w Sosnowcu

2021-01-22 18:07 eib PAP
20-latka z zarzutami! Umieściła wulgarny napis na drzwiach kaplicy cmentarnej w Sosnowcu
Autor: Pixabay 20-latka z zarzutami! Umieściła wulgarny napis na drzwiach kaplicy cmentarnej w Sosnowcu

Zarzut obrazy uczuć religijnych usłyszała 20-latka z Dąbrowy Górniczej, która kilka tygodni temu umieściła wulgarny napis na drzwiach kaplicy cmentarnej w Sosnowcu. Sprawczynię zatrzymali policjanci.

Sosnowiec: 20-letnia kobieta usłyszała zarzut obrazy uczuć religijnych

- Do zdarzenia doszło pod koniec ubiegłego roku na cmentarzu parafialnym przy ul. Zuzanny w Sosnowcu. W toku czynności zabezpieczono między innymi zapisy monitoringu. Widać na nich, jak grupa kilku osób odwiedza sosnowiecki cmentarz. W pewnym momencie, jedna z kobiet niszczy drzwi kaplicy, malując na nich wulgarny napis - poinformowała PAP w piątek sosnowiecka policja.

Zobacz także: Bestialsko znęcała się nad Kajtkiem. Wyrzuciła go z 10. piętra. Zapadł surowy wyrok!

Kryminalni z tamtejszej komendy ustalili tożsamość wszystkich osób, które były wtedy w pobliżu kaplicy. To młodzi ludzie w wieku od 17 do 20 lat, pochodzący z Dąbrowy Górniczej.

- Ustalono również, która z uczestniczek "wizyty" na cmentarzu dopuściła się zniszczenia drzwi kaplicy. Na podstawie zebranych materiałów, prokurator zakwalifikował ten czyn jako obrazę uczuć religijnych, znieważający publicznie przedmiot czci religijnej - informuje policja.

20-latka, po przedstawieniu jej zarzutów przyznała się do winy, jednak nie potrafiła wytłumaczyć motywów swego postępowania. Może jej grozić kara do 2 lat więzienia.

(PAP)

Policjanci nie mieli litości dla tego kierowcy