Ruszył remont kolejnego ważnego odcinka zabrzańskiego torowiska. Inwestycja kosztować będzie niemal 10 mln zł netto!

i

Autor: mat.prasowe

Będzie nowocześnie i komfortowo. Ruszył remont ważnego odcinka zabrzańskiego torowiska.

2023-02-15 10:05 Materiał sponsorowany

Od 13 lutego Przedsiębiorstwo Inżynieryjnych Robót Kolejowych TOR-KRAK Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie realizuje prace związane z przebudową torowiska tramwajowego w ciągu ul. Wolności w Zabrzu na odcinku od skrzyżowania z ul. Torową do skrzyżowania z ul. Gen. de Gaulle’a.

Przebudowa tego newralgicznego fragmentu zabrzańskiego torowiska to element realizowanego przez spółkę Tramwaje Śląskie S.A., „Zintegrowanego Projektu modernizacji i rozwoju infrastruktury tramwajowej w Aglomeracji Śląsko-Zagłębiowskiej wraz z zakupem taboru tramwajowego” współfinansowanego przez Unię Europejską. W postępowaniu przetargowym wpłynęło siedem ofert, a za najkorzystniejszą uznana została oferta firmy TOR-KRAK Sp. z o.o. wartości niemal 10 mln zł netto (blisko 12,3 mln zł brutto).

Modernizacją objęty zostanie odcinek dwutorowej linii tramwajowej wbudowanej w jezdnię ul. Wolności o długości ok. 670 m. (tj. ok. 1340 metrów toru pojedynczego). Inwestycja obejmie m.in.: demontaż starej infrastruktury torowej i sieciowej wraz z frezowaniem nawierzchni jezdni, wykonanie prac ziemnych, budowę układu odwodnienia torowiska, przebudowę układu zasilania, przebudowę kolizji infrastruktury podziemnej, wykonanie warstw konstrukcyjnych pod torowiskiem, ułożenie torowiska w technologii prefabrykowanych płyt betonowych z elastycznym montażem szyn w komorach oraz odtworzenie warstwy ścieralnej nawierzchni jezdni.

Więcej nt. objazdów i zmian w rozkładzie komunikacji miejskiej na: www.miastozabrze.pl

Ruszył remont kolejnego ważnego odcinka zabrzańskiego torowiska. Inwestycja kosztować będzie niemal 10 mln zł netto!

i

Autor: mat.prasowe

- To niezwykle oczekiwana przez mieszkańców inwestycja, choć trudna do realizacji. Będziemy musieli zmierzyć się z czasowymi utrudnieniami, jednak modernizacja umożliwi ruch tramwajów niskopodłogowych. Ułatwią one korzystanie z komunikacji seniorom i osobom z niepełnosprawnościami. Towarzyszący inwestycji remont nawierzchni drogi w znaczącym stopniu poprawi także bezpieczeństwo i komfort kierowców - mówi Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza. - Łączny koszt modernizacji sieci torowisk tramwajowych w Zabrzu wynosi ponad 200 mln zł, co w znacznym stopniu zostało dofinansowane z pozyskanych z Unii Europejskiej środków. Dzięki naszej decyzji i dobrej współpracy ze spółką Tramwaje Śląskie do tej pory zrealizowane zostały prace m.in.: wzdłuż ul. Powstańców Śląskich i ul. prof. Religi, na ul. Bytomskiej w Biskupicach, przy ul. Brysza, ul. Lutra i ul. 3 Maja, na pograniczu Zabrza i Bytomia, na pograniczu Zabrza i Gliwic. Obecnie trwa również remont torowiska w Mikulczycach i na Zaborzu. Wspieramy rozwój sieci tramwajowej, ponieważ jest to jeden z najbardziej ekologicznych środków transportu - dodaje Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.

Ruszył remont kolejnego ważnego odcinka zabrzańskiego torowiska. Inwestycja kosztować będzie niemal 10 mln zł netto!

i

Autor: mat.prasowe
Nasi Partnerzy polecają