Będzin: Nie żyje Marcin Pitas. Młody policjant zostawił w żałobie żonę i dwoje dzieci

2021-05-11 11:57 Bartosz Wojsa
Będzin: Nie żyje Marcin Pitas. Młody policjant zostawił w żałobie żonę i dwoje dzieci
Autor: Policja Śląska Będzin: Nie żyje Marcin Pitas. Młody policjant zostawił w żałobie żonę i dwoje dzieci

Marcin Pitas, funkcjonariusz pracujący dla Komendy Powiatowej Policji w Będzinie, nie żyje. Zmarł w wieku 45 lat, po ciężkiej walce z COVID-19. Młody mundurowy zostawił w żałobie żonę oraz dwoje dzieci. Fatalne wieści przekazali jego koledzy z pracy. "Składamy najszczersze kondolencje i wyrazy głębokiego współczucia", czytamy w komunikacie policji.

W niedzielę, 9 maja, po ciężkiej walce z COVID-19 zmarł komisarz Marcin Pitas. Od początku swojej kariery mundurowej trwającej ponad 15 lat związany był z Komendą Powiatową Policji w Będzinie. Początkowo pełnił służbę w Zespole Patrolowo-interwencyjnym Komisariatu Policji w Siewierzu, by od 2007 roku kontynuować ją w pionie kryminalnym będzińskiej komendy. Od blisko 14 lat komisarz Marcin Pitas pełnił służbę w Zespole Dochodzeniowo-śledczym Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Będzinie. "W służbie kryminalnej Marcin dał się poznać jako profesjonalista posiadający bogatą wiedzę i duże doświadczenie zawodowe. Nigdy nie odmawiał pomocy, aktywnie wspierając młodszych kolegów stawiających pierwsze kroki w trudnej i wymagającej służbie dochodzeniowo-śledczej. Był sumienny i rzetelny, co zaprocentowało, gdy w 2015 roku uzyskał tytuł oficera policji. Marcin na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako uśmiechnięty i pogodny kolega", wspominają go koledzy z pracy.

Marcin Pitas nie żyje. Pogrzeb policjanta z Będzina odbędzie się 14 maja

Komisarz Marcin Pitas odszedł w wieku 45 lat. "Pozostawił pogrążonych w smutku żonę, syna oraz córkę. Nabożeństwo żałobne odbędzie się w dniu 14 maja 2021 roku o godzinie 14.00 w Kaplicy Cmentarnej przy ul. Ludomira Różyckiego", informują policjanci. "Kierownictwo, policjanci i pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Policji w Będzinie łączą się w bólu z bliskimi, składając wyrazy głębokiego współczucia", czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie Komendy Powiatowej Policji w Będzinie oraz na głównej stronie śląskiej policji. 

Pogrzeb policjanta
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE