Racibórz: Policjant Michał Kędzierski zastrzelony na służbie. Sprawca usłyszał trzy poważne zarzuty [NOWE FAKTY]

2021-05-05 13:06 Bartosz Wojsa
Racibórz: Policjant Michał Kędzierski zastrzelony na służbie. Sprawca usłyszał trzy poważne zarzuty
Autor: Policja Śląska Racibórz: Policjant Michał Kędzierski zastrzelony na służbie. Sprawca usłyszał trzy poważne zarzuty

Trzy zarzuty, w tym jeden dotyczący zabójstwa policjanta, usłyszał mężczyzną, który zastrzelił młodszego aspiranta Michała Kędzierskiego na służbie. Poniósł on śmierć podczas interwencji przy ulicy Chełmońskiego w Raciborzu, gdzie został postrzelony przez napastnika i - mimo reanimacji - zmarł. Prokuratura poinformowała na konferencji prasowej, że złożono już wniosek o tymczasowe aresztowanie sprawcy. Oto, co do tej pory ustalono w tej sprawie.

Spis treści

  1. Policjant Michał Kędzierski zastrzelony na służbie. Tragedia w Raciborzu 
  2. Prokuratura: Sprawca, który zastrzelił policjanta, usłyszał trzy zarzuty
  3. Prezydent Andrzej Duda zabiera głos po zastrzeleniu policjanta w Raciborzu

Policjant Michał Kędzierski zastrzelony na służbie. Tragedia w Raciborzu 

Do tragedii w Raciborzu doszło we wtorek, 4 maja. Policjant z Raciborza, młodszy aspirant Michał Kędzierski, został wówczas zastrzelony na służbie. Mundurowi interweniowali w okolicach stacji benzynowej, gdzie - według zgłoszenia - przebrany za policjanta mężczyzna prawdopodobnie jest pijany lub pod wpływem innych środków odurzających i może poruszać się samochodem. Mundurowi dostrzegli podejrzanego, został przez nich zatrzymany na ul. Chełmońskiego. Wtedy doszło do strzelaniny. Zatrzymany wyciągnął broń i pociągnął za spust. Niestety, mimo reanimacji nie udało się uratować jednego z funkcjonariuszy, którym okazał się mł. asp. Kędzierski. Prokuratura podczas konferencji prasowej w środę, 5 maja, poinformowała o zarzutach dla sprawcy. Szczegóły poniżej. 

Prokuratura: Sprawca, który zastrzelił policjanta, usłyszał trzy zarzuty

W środę, 5 maja, odbyła się konferencja prasowa, na której Joanna Smorczewska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gliwicach, poinformowała o trzech zarzutach, jakie zostały przedstawiony sprawcy, który zastrzelił policjanta. "Pierwszy zarzut dotyczy zabójstwa funkcjonariusza policji w trakcie pełnienia obowiązków służbowych. Drugi usiłowania zabójstwa funkcjonariusza policji oraz trzeci: nielegalnego posiadania znacznych ilości broni oraz amunicji", wyliczała Smorczewska. Gdy zakończy się przesłuchanie podejrzanego, prokuratura złoży do sądu wniosek o jego tymczasowe aresztowanie. Decyzję w tej sprawie podejmie Sąd Rejonowy. 

Prezydent Andrzej Duda zabiera głos po zastrzeleniu policjanta w Raciborzu

"Jestem wstrząśnięty śmiercią funkcjonariusza Policji mł. asp. Michała Kędzierskiego. Zginął na służbie zabity przez bandytę. Nie ma zgody, aby ktokolwiek podnosił rękę na tych, którzy narażając życie służą społeczeństwu. Łącze się w bólu z Jego Bliskimi. Cześć Jego Pamięci", napisał prezydent Andrzej Duda na Twitterze, w odniesieniu do tragedii w Raciborzu. Prezydent w ten sposób odniósł się do tragedii, jaka wydarzyła się w województwie śląskim. Śledztwo w tej sprawie trwa, sprawa jest rozwojowa. Wkrótce poznamy prawdopodobnie nowe informacje, w tym decyzję sądu o tymczasowym aresztowaniu 40-latka. 

Ojciec i syn zatrzymani za atak na policjantów
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE