Chciał zabić 12-letnią Zosię. Dźgał nożem bez opamiętania. Co dalej z Arkadiuszem D.?

i

Autor: POLICJA, SHUTTERSTOCK Chciał zabić 12-letnią Zosię. Dźgał nożem bez opamiętania. Co dalej z Arkadiuszem D.?

Decyzja zapadła!

Bielsko-Biała. Mężczyzna, który zaatakował 12-latkę nożem, trafi do szpitala psychiatrycznego

2023-02-03 18:12

Sąd Okręgowy w Bielsku-Białej podjął decyzję, że Arkadiusz D. trafi na przymusowe leczenie psychiatryczne. Mężczyzna zaatakował nożem 12-letnią Zosię, kiedy dziewczynka wyszła ze szkoły. Przynajmniej przez najbliższe trzy miesiące będzie przebywał w areszcie.

Bielsko-Biała. Arkadiusz D. trafi do psychiatryka

Sąd Okręgowy w Bielsku-Białej podjął decyzję, że Arkadiusz D. trafi do szpitala psychiatrycznego. - Sąd zastosował wobec Arkadiusza D. środek zabezpieczający w postaci umieszczenia go na przymusowym, bezterminowym leczeniu psychiatrycznym. Postanowienie jest nieprawomocne, wobec tego przedłużony został o trzy miesiące areszt tymczasowy mężczyzny - powiedział rzecznik sądu, Jarosław Sablik. O umieszczenie Arkadiusza D. w psychiatryku wnioskowała prokuratura. Biegli uznali, że mężczyzna w chwili ataku był niepoczytalny.

Mężczyzna miał 5 maja 2022 roku zaatakować pod szkołą przy ul. Grota Roweckiego w Bielsku-Białej 12-letnią Zosię. Zadał dziewczynce kilka ciosów nożem. Dzięki interwencji odważnego taksówkarza i innych osób postronnych udało się powstrzymać napastnika. Arkadiusz D. uciekł co prawda z miejsca zdarzenia, ale wkrótce schwytała go policja. Zosia w ciężkim stanie została przetransportowana śmigłowcem do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka. Miała rany brzucha, klatki piersiowej i nogi. Przeszła operację.

41-letni napastnik leczył się na schizofrenię. Miał przyjmować leki. Usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa ze skutkiem w postaci spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu. Mężczyzna trafił do Wrocławia, gdzie znajduje się placówka z oddziałem psychiatrycznym.

Zadźgał żonę i popełnił samobójstwo nad zalewem. Tu znaleziono ciało mordercy
Sonda
Czy kiedykolwiek groził Ci ktoś nożem?