Brutalne morderstwo w Częstochowie. Zabójca przyszedł w czapce św. Mikołaja

2021-12-10 7:45
Brutalne zabójstwo w Częstochowie. 74-latka zginęła od ciosu siekierą
Autor: Policja Śląska Zabójstwo w Częstochowie

Brutalne zabójstwo przy ulicy Kopernika w Częstochowie. 74-letnia kobieta została zmasakrowana przez napastnika. Sprawca prawdopodobnie użył siekiery! Ofiara nie miała najmniejszych szans. Zmarła na miejscu. W miejscu zabójstwa niemal przez całą noc trwały czynności pod nadzorem prokuratora. Sprawdźcie szczegóły.

Brutalne zabójstwo w Częstochowie

W czwartek (9 grudnia) po godzinie 20:00 doszło do brutalnego zabójstwa przy ulicy Kopernika w Częstochowie. Napastnik nie miał litości dla 74-letniej kobiety. Jak wynika z naszych ustaleń, mężczyzna prawdopodobnie użył siekiery. Kobieta zginęła od ciosów na miejscu.

- Wstępne ustalenia wskazywały, że mężczyzna ubrany w czapkę Mikołaja zaatakował na ulicy 74-letnią kobietę siekierą i uciekł w stronę Jasnej Góry - informuje podkomisarz Sabina Chyra-Giereś, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Jak podaje klobucka.pl, podejrzany został zatrzymany niedługo po zdarzeniu. O godzinie 22:00, lekarz stwierdził zgon kobiety. Teraz śledztwo w tej sprawie prowadzi częstochowska prokuratura.

- Wnikliwa analiza zabezpieczonego materiału dowodowego pozwoliła szybko namierzyć sprawcę zabójstwa. Po około 2 godzinach kryminalni z Częstochowy zatrzymali do sprawy 78-letniego mężczyznę. Z uwagi na jego stan zdrowia został przewieziony do szpitala, gdzie przebywa pod nadzorem policjantów - informuje policja.

Mężczyźnie grozi dożywocie.

Zabójstwo w Koszalinie. Morderca ukrył ciało w szafie
Sonda
Czy aborcja powinna być karana, jak zabójstwo?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE