Jacek W.

i

Autor: Maciej Gillert/Super Express Jacek W.

Szok i niedowierzanie!

Były gwiazdor Górnika Zabrze podejrzany o udział w gangu. CBŚ zatrzymało Jacka W.

Jacek W., były gwiazdor Górnika Zabrze, jest podejrzany o udział w gangu. Byłego piłkarza zatrzymało Centralne Biuro Śledcze Policji. Niegdysiejszy ulubieniec kibiców jest podejrzewany o napady, rozboje, a także posiadanie broni. Miał udawać policjanta i wtargnąć do domu właściciela kantoru i ukraść 300 tys. złotych.

Legenda Górnika Zabrze członkiem gangu. Zatrzymało go CBŚ

Jacek W., jeszcze w czasach gry w Górniku Zabrze, znany był z ogromnej nieustępliwości i bardzo twardej walki na boisku. Taką grą były środkowy obrońca zdobył sobie uznanie kibiców Górnika i trafił do galerii sław tego klubu. Po zakończeniu kariery imał się różnych zajęć. Był m.in. zawodnikiem MMA. Teraz jest podejrzany o udział w gangu, który działał na terenie kilku województw. Wpadł za napady i rozboje w latach 2016-2017 i jedną ze spraw, kiedy wraz ze wspólnikami miał podawać się za funkcjonariusza policji i wtargnąć do domu właściciela kantoru. Tam, po obezwładnieniu wszystkich lokatorów, miał ukraść 300 tys. złotych.

Była gwiazda Górnika wpadła przez wspólników

Były piłkarz Górnika wpadł niedługo po napadzie. Zdradził go telefon jednego ze wspólników, który został namierzony przez policję. Na telefonie założono podsłuch, dzięki któremu udało się zebrać materiały dowodowe i zatrzymać przestępców. Dwóch jego wspólników uznało, że pójdzie na współpracę i powiedzieli, że to Jacek W. miał zlecać napady i brać w nich udział. 

Jacek W. trafił do aresztu, ale wkrótce został z niego zwolniony. Ma zakaz opuszczania kraju i jest pod stałym nadzorem policji. Nie może również kontaktować się z osobami zamieszanymi w cały przestępczy proceder. 

Były klub Jacka W. - Górnik Zabrze - jak na razie nie planuje usuwać piłkarza ze swojej Galerii Sław. 

Sonda
Czy byłeś kiedyś świadkiem napadu?
Dudek: "Rządowi sprawa cen węgla wyrwała się spod kontroli" [Express Biedrzyckiej]
Nasi Partnerzy polecają