Bytom: Staranowany radiowóz

i

Autor: KMP Bytom Bytom: Staranowany radiowóz

Bytom: Uciekał przed policją, staranował dwa radiowozy

2015-07-13 13:50

Pijany 42-latek z Sosnowca urządził sobie rajd ulicami Bytomia. Podczas ucieczki przed policyjnym pościgiem, staranował dwa radiowozy.

W czwartek wieczorem 42-letni kierowca mercedesa nie zatrzymał się do rutynowej kontroli drogowej w Radzionkowie. Wtedy policjanci rozpoczęli za nim pościg. Po wjechaniu na teren Bytomia, powiadomili bytomską komendę, że prowadzą pościg w rejonie Stroszka.

Do akcji włączyli się bytomscy policjanci. Uciekający mercedesem ze Stroszka zaczął kierować się do Stolarzowic. Policjanci wykorzystując fakt ,że jadą w terenie niezabudowanym, doprowadzili do zatrzymania osobówki. Jeden z radiowozów zajechał mu drogę. Wtedy kierowca mercedesa staranował oznakowane auto z policjantami w środku. Próbując uciec, uszkodził drugi radiowóz. Mężczyznę zatrzymano. Okazał się nim 42-letni mieszkaniec Sosnowca, który był pijany.

Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Ponadto mężczyznę obowiązuje sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. W zdarzeniu obrażenia odniosła 28-letnia pasażerka mercedesa, która z obrażeniami głowy trafiła do szpitala oraz czterej policjanci doznali urazów głowy oraz kręgosłupa.

Wstępne straty w uszkodzonych radiowozach oszacowano na około 25 tys. zł. Mężczyzna usłyszał łącznie cztery zarzuty. Odpowie również za szereg popełnionych wykroczeń drogowych na terenie powiatu tarnogórskiego oraz Bytomia. Decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem. Grozi mu teraz kara do 5 lat więzienia.   

Nasi Partnerzy polecają